Архієрейське богослужіння в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері у Соборі на П’ятничанах

05.08.2022

5 серпня 2022 року, в день вшанування Почаївської ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Соборі Різдва Пресвятої Богородиці що на П’ятничанах м. Вінниці.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський); благочинний ІІ міського округу прот. Богдан Маліновський, Почесний настоятель прот. Олексій Мельничук, настоятель храму прот. Максим Мельничук, духовенство міста та гості у священному сані.

Також архіпастирю співслужили: ігумен Іоанно-Богословського Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський) та економ єпархії архім. Єнох (Торак).

Дияконський чин цього дня очолив керівник служби протоколу Вінницької єпархії – архідиякон Миколай Кравець.

За Літургією були піднесені особливі прохання та коліноприклонна молитва за настання миру в Україні, за здоров’я українських воїнів які її захищають та за перемогу України над російським агресором.

Богослужбові піснеспіви за богослужінням виконували два хори: місцевий змішаний, під управлінням Олени Кревської та чоловічий седмичний хор Хрестовоздвиженського храму під управлінням диякона Едесія Арустамяна.

Під час літургії в дияконський сан був рукопокладений Олександр Запорожець.

Наприкінці богослужіння відбулась святкова хресна хода навколо собору з читанням Євангелія.

Насамкінець було проголошено Многоліття, владика Варсонофій звернувся до присутніх зі словами архіпастирської проповіді та на завершення було зроблене спільне фото.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулися збори благочинних Вінницької єпархії

11 серпня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі відбулись збори благочинних Вінницької єпархії. В засіданні взяли участь секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), ігумен Лемешівського чоловічого монастиря – архім. Марк (Барановський) та економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак). Благочинні розповіли архіпастирю про стан церковного життя та загальну ситуацію […]

12.08.2022

У Епіфанія не має канонічної хіротонії, він мирянин – Предстоятель Польської Церкви

Єпифаній Думенко не має канонічної хіротоні, оскільки лідера українських розкольників не міг висвятити позбавлений архієрейського сану Філарет. Про це Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив в інтерв’ю виданню Polityka, опублікованому 9 серпня 2022 року, повідомляє spzh.news. «Філарет був позбавлений висвячення і не має права дарувати його іншим. Ми маємо на увазі неканонічність висвячення Єпифанія, глави […]

12.08.2022

Митрополит Варсонофій звершив літургію в день Різдва святителя Миколая у Лемешівському монастирі

11 серпня 2022 року, в день Різдва святителя Миколая Чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію на честь престольного свята в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Городницький Олександр. Також за богослужінням молились: ігумен монастиря – архімандрит Марк (Барановський), секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), духівник та завідуючий заочним сектором КДАіС – […]

11.08.2022