Чим відомий і важливий Петрів піст для кожного християнина?

22.06.2022

Кінець червня і початок липня вважається серйозним, але не жорстким за обмеженнями постом, однак кожен віруючий повинен пам’ятати про його важливість як серйозного духовного випробування.

Фінальна декада червня ознаменується для кожного православного віруючого важливим періодом – Петровим постом, який триватиме цьогоріч з 20 червня по 11 липня. Піст супроводжується багатовіковими традиціями та настановами святих отців, які закликали присвятити літній відрізок часу проходженню серйозного випробування.

Петрів, або як його ще називають Апостольський піст починається рівно через тиждень після Дня Святої Трійці, після дев’ятої неділі від Великодня. 

На відміну від Великого посту, Петрів відрізняється нестрогими обмеженнями в їжі, однак це зовсім не означає, що той, хто дотримується православних традицій і наслідує усім настановам, може пропустити цей період – крім суворості в їжі, йому необхідно пам’ятати про духовне випробування, постійні молитовні труди і покаяння. В піст прийнято займатися благодійністю, віддавати нужденним одяг, перераховувати кошти різним релігійним організаціям та фондам допомоги.

Стародавнє джерело, так звані «Апостольські постанови» (авторство їх традиція приписує свт. Клименту, Папі Римському, але сучасні богослови вважають текст пізнішим, створеним близько 380 р.) на те вказує обставина, що: П’ятидесятниця святкується протягом тижня; потім наступає буденна помірність, «бо справедливо, щоб ви і веселилися про дар Божий і постились після послаблення».

Під «послабленням» мається на увазі тривале святкування Великодня, Вознесіння, Трійці, час загальної радості, яке, однак, несе небезпеку духовного охолодження через захоплення світськими насолодами. Цю розслабленість мав зняти короткий піст.

Отже, протягом перших століть існування Церкви піст, присвячений саме апостолам Петру та Павлу, мабуть, був не відомий. Але самі святі, «стовпи Церкви», глибоко шанувалися віруючими. Особлива їхня роль простежується вже в Євангелії, а також «Діяннях Апостольських», написаних святим апостолом Лукою.

Піст пов’язаний із важливим днем ​​пам’яті первоверховних апостолів Петра та Павла, які готували себе до Євангельської проповіді через постійні обмеження. Історія виникнення посту згадується у працях священномученика Іполита Римського, котрий жив у III столітті. Його дати та тимчасові відрізки постійно зазнавали змін, виключався місяць липень, сам піст «по немочі людській» ділився на дві частини, переходячи до серпневого Успенського посту.

В сьогоднішній складний час, давайте будемо постувати разом підносячи посилені молитви до Бога, щоб завершилась війна та настав довгоочікуваний мир в нашій Україні!

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Одеська духовна семінарія оголосила набір студентів на 2022-2023 навчальний рік

Одеська духовна семінарія, яка здійснює підготовку майбутніх священнослужителів, оголосила черговий набір студентів на 2022-2023 навчальний рік. Про це повідомляють в пресслужбі Одеської єпархії УПЦ. Семінарія розташована на території Успенського Одеського чоловічого монастиря на мальовничому березі Чорного моря. Термін навчання у духовній школі – 4 роки. Вихованцям у семінарії надають гуртожиток та забезпечують триразовим харчуванням. Після закінчення ОДС […]

29.06.2022

Протоієрей Миколай Данилевич відвідав новостворену громаду УПЦ в Лейпцигу

26 червня 2022 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич відвідав українську православну громаду в м. Лейпциг (Німеччина) і звершив Божественну літургію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. Згадана релігійна громада була створена нашими земляками, які […]

29.06.2022

Архіпастир звершив недільне богослужіння в Андріє-Володимирському храмі м. Києва

26 червня 2022 року, у Неділю 2-у після П’ятидесятниці та день пам’яті Усіх Святих що в землі нашій просіяли, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі на території будівництва собору Воскресіння Христового м. Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору. Дияконський чин звершив особистий референт владики ієрод. Філарет (Олівінський). Під час богослужіння […]

26.06.2022