Відбувся з‘їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії УПЦ

11.05.2022

10 травня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбувся з’їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії.

Конференція розпочалась із вступного слова митрополита Варсонофія, архіпастир розповів священикам про життя єпархії в умовах війни.

Під час обговорення різних церковних питань зі своїм словом виступили секретар єпархіального управління та керівники відділів. Після виступів робота велась в режимі питання-відповідь.

Керуючий єпархією та всі священнослужителі одностайно засуджують незаконні дії місцевих чиновників та рейдерські захоплення храмів Української Православної Церкви, клірики і віряни Якої активно допомагають ЗСУ та вимушеним переселенцям з моменту повномасштабної війни Росії проти України.

Також духовенство вкотре висловило чітку позицію про неможливість і абсурдність так званих переходів в новостворені організації, в тому числі ПЦУ, хіротонії і таїнства яких є недійсними. Викликом для багатьох православних українців сьогодні є завдання зберегти себе в лоні Церкви Христової. Щодо вирішення статусу УПЦ, яка є самокерованою і незалежною в управлінні, це питання знаходиться виключно в компетенції собору єпископів УПЦ. В умовах війни ми повинні більше молитись і активно допомагати військовим ЗСУ та переселенцям. Швидке і непідготовлене вирішення церковно-адміністративних питань лише відволікає від місії Церкви під час війни та посилює поділ і розбрат у суспільстві.

Духовенство висловило одностайну підтримку Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Митрополит Варсонофій подякував священикам і просив передати подяку всім вірянам, які збирали гуманітарну допомогу для постраждалих від війни, в тому числі для жителів Харківської області.

По завершенні конференції було виголошено молитву за всіх загиблих воїнів та мирних громадян. Царство Небесне!

Притягнути чиновників до кримінальної відповідальності: православні адвокати пояснили, які закони порушуються, “забороняючи” УПЦ на місцях

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського) звершено Божественну літургію

23 травня 2022 року, в день пам’яті Апостола Симона Зилота, Небесного покровителя владики Симона, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського), що знаходиться на центральному міському кладовищі, звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив завідуючий канцелярією Вінницької єпархії, протоієрей Володимир Пучков, якому співслужили клірики єпархії та гості у священному сані. […]

23.05.2022

Цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства – народний депутат про обливання священика зеленкою у Стрию

«Якщо вся наша країна справді підтримує курс на ЄС так, як демонструють опитування, цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства», — написав 23 травня 2022  року у себе в телеграм-каналі народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Бужанський, коментуючи інцидент з обливанням зеленкою протоієрея Володимира Мандзюка у Стрию Львівської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Депутат […]

23.05.2022

У м. Стрий священика Львівської єпархії УПЦ облили зеленкою під час Літургії

22 травня 2022 року у Воскресенському храмі Стрия Львівської області настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя прямо під час Божественної літургії. Про інцидент повідомила у Фейсбук донька священика Богдана Мандзюк, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. “Люди добрі! Це крик душі! Що робиться в нашій країні. Це мій батько отець Володимир, священник УПЦ у м. Стрий. Сьогодні під час церковного […]

22.05.2022