Відбувся з‘їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії УПЦ

11.05.2022

10 травня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбувся з’їзд-конференція духовенства Вінницької єпархії.

Конференція розпочалась із вступного слова митрополита Варсонофія, архіпастир розповів священикам про життя єпархії в умовах війни.

Під час обговорення різних церковних питань зі своїм словом виступили секретар єпархіального управління та керівники відділів. Після виступів робота велась в режимі питання-відповідь.

Керуючий єпархією та всі священнослужителі одностайно засуджують незаконні дії місцевих чиновників та рейдерські захоплення храмів Української Православної Церкви, клірики і віряни Якої активно допомагають ЗСУ та вимушеним переселенцям з моменту повномасштабної війни Росії проти України.

Також духовенство вкотре висловило чітку позицію про неможливість і абсурдність так званих переходів в новостворені організації, в тому числі ПЦУ, хіротонії і таїнства яких є недійсними. Викликом для багатьох православних українців сьогодні є завдання зберегти себе в лоні Церкви Христової. Щодо вирішення статусу УПЦ, яка є самокерованою і незалежною в управлінні, це питання знаходиться виключно в компетенції собору єпископів УПЦ. В умовах війни ми повинні більше молитись і активно допомагати військовим ЗСУ та переселенцям. Швидке і непідготовлене вирішення церковно-адміністративних питань лише відволікає від місії Церкви під час війни та посилює поділ і розбрат у суспільстві.

Духовенство висловило одностайну підтримку Блаженнішому митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Митрополит Варсонофій подякував священикам і просив передати подяку всім вірянам, які збирали гуманітарну допомогу для постраждалих від війни, в тому числі для жителів Харківської області.

По завершенні конференції було виголошено молитву за всіх загиблих воїнів та мирних громадян. Царство Небесне!

Притягнути чиновників до кримінальної відповідальності: православні адвокати пояснили, які закони порушуються, “забороняючи” УПЦ на місцях

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулися збори благочинних Вінницької єпархії

11 серпня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі відбулись збори благочинних Вінницької єпархії. В засіданні взяли участь секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), ігумен Лемешівського чоловічого монастиря – архім. Марк (Барановський) та економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак). Благочинні розповіли архіпастирю про стан церковного життя та загальну ситуацію […]

12.08.2022

У Епіфанія не має канонічної хіротонії, він мирянин – Предстоятель Польської Церкви

Єпифаній Думенко не має канонічної хіротоні, оскільки лідера українських розкольників не міг висвятити позбавлений архієрейського сану Філарет. Про це Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив в інтерв’ю виданню Polityka, опублікованому 9 серпня 2022 року, повідомляє spzh.news. «Філарет був позбавлений висвячення і не має права дарувати його іншим. Ми маємо на увазі неканонічність висвячення Єпифанія, глави […]

12.08.2022

Митрополит Варсонофій звершив літургію в день Різдва святителя Миколая у Лемешівському монастирі

11 серпня 2022 року, в день Різдва святителя Миколая Чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію на честь престольного свята в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Городницький Олександр. Також за богослужінням молились: ігумен монастиря – архімандрит Марк (Барановський), секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), духівник та завідуючий заочним сектором КДАіС – […]

11.08.2022