Відкрито кримінальне провадження стосовно протиправних дій вінницьких чиновників

15.01.2022

СТОСОВНО ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ СЛУЖБОВИХ ОСІБ ВІННИЦЬКОЇ ОДА ВІДКРИТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ – про це повідомляє офіційна сторінка «Мирян» у Facebook.

Нагадаємо, що 9 листопада 2021 року службові особи Вінницької обласної державної адміністрації на чолі з начальником управління у справах національностей та релігій Салецьким І.О., діючи умисно та протиправно, прийняли незаконне рішення про реєстрацію статуту релігійної громади села Снітків у новій редакції, де було відображено нову назву громади та її підлеглість ПЦУ.

7-8 грудня 2021 року держаний реєстратор Мельников В.Ю. незаконно, за наявності неповного пакету документів, вчинив реєстраційні дії, змінив керівника та установчі документи релігійної організації та зареєстрував статут у новій редакції, змінивши канонічну підлеглість релігійної громади УПЦ.

Рішення Вінницької ОДА було прийнято всупереч рішенню Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2021, яким було встановлено заборону на внесення змін у статутні документи релігійних громад Могилів-Подільської єпархії УПЦ, в тому числі й громади села Снітків.

Таким чином, службові особи Вінницької ОДА, які, використовуючи підроблені документи, зареєстрували нову редакцію статуту релігійної громади села Снітків, прямо порушили судове рішення та поставили храм УПЦ під загрозу захоплення.

Про такі зухвалі порушення закону наші адвокати поставили до відома Окружний адміністративний суд Києва, який 17 грудня 2021 року виніс окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Цю ухвалу суд направив до Міністерства юстиції України для прийняття відповідних рішень стосовно службових осіб Вінницької ОДА, а також – до правоохоронних органів (Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області) для проведення перевірки стосовно порушень законодавства, які містять ознаки кримінальних правопорушень.

І ось нарешті, 6 січня 2022 року Вінницькою обласною прокуратурою за обставинами, наведеними в ухвалі Окружного адміністративного суду м.Києва стосовно службових осіб Вінницької обласної адміністрації відкрито кримінальне провадження за ст.356 КК України (самоправство).

Тепер відділ дізнання Вінницького районного управління ГУ Національної поліції у Вінницькій області зобов’язаний провести повне та об’єктивне розслідування обставин незаконної перереєстрації Вінницькою облдержадміністрацією статуту релігійної громади УПЦ села Снітків. Під пильним контролем Мирян, щоб жодна винна особа не уникла кримінальної відповідальності.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулися збори благочинних Вінницької єпархії

11 серпня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі відбулись збори благочинних Вінницької єпархії. В засіданні взяли участь секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), ігумен Лемешівського чоловічого монастиря – архім. Марк (Барановський) та економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак). Благочинні розповіли архіпастирю про стан церковного життя та загальну ситуацію […]

12.08.2022

У Епіфанія не має канонічної хіротонії, він мирянин – Предстоятель Польської Церкви

Єпифаній Думенко не має канонічної хіротоні, оскільки лідера українських розкольників не міг висвятити позбавлений архієрейського сану Філарет. Про це Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив в інтерв’ю виданню Polityka, опублікованому 9 серпня 2022 року, повідомляє spzh.news. «Філарет був позбавлений висвячення і не має права дарувати його іншим. Ми маємо на увазі неканонічність висвячення Єпифанія, глави […]

12.08.2022

Митрополит Варсонофій звершив літургію в день Різдва святителя Миколая у Лемешівському монастирі

11 серпня 2022 року, в день Різдва святителя Миколая Чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію на честь престольного свята в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Городницький Олександр. Також за богослужінням молились: ігумен монастиря – архімандрит Марк (Барановський), секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), духівник та завідуючий заочним сектором КДАіС – […]

11.08.2022