Відкрито кримінальне провадження стосовно протиправних дій вінницьких чиновників

15.01.2022

СТОСОВНО ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ СЛУЖБОВИХ ОСІБ ВІННИЦЬКОЇ ОДА ВІДКРИТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ – про це повідомляє офіційна сторінка «Мирян» у Facebook.

Нагадаємо, що 9 листопада 2021 року службові особи Вінницької обласної державної адміністрації на чолі з начальником управління у справах національностей та релігій Салецьким І.О., діючи умисно та протиправно, прийняли незаконне рішення про реєстрацію статуту релігійної громади села Снітків у новій редакції, де було відображено нову назву громади та її підлеглість ПЦУ.

7-8 грудня 2021 року держаний реєстратор Мельников В.Ю. незаконно, за наявності неповного пакету документів, вчинив реєстраційні дії, змінив керівника та установчі документи релігійної організації та зареєстрував статут у новій редакції, змінивши канонічну підлеглість релігійної громади УПЦ.

Рішення Вінницької ОДА було прийнято всупереч рішенню Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.07.2021, яким було встановлено заборону на внесення змін у статутні документи релігійних громад Могилів-Подільської єпархії УПЦ, в тому числі й громади села Снітків.

Таким чином, службові особи Вінницької ОДА, які, використовуючи підроблені документи, зареєстрували нову редакцію статуту релігійної громади села Снітків, прямо порушили судове рішення та поставили храм УПЦ під загрозу захоплення.

Про такі зухвалі порушення закону наші адвокати поставили до відома Окружний адміністративний суд Києва, який 17 грудня 2021 року виніс окрему ухвалу для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Цю ухвалу суд направив до Міністерства юстиції України для прийняття відповідних рішень стосовно службових осіб Вінницької ОДА, а також – до правоохоронних органів (Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області) для проведення перевірки стосовно порушень законодавства, які містять ознаки кримінальних правопорушень.

І ось нарешті, 6 січня 2022 року Вінницькою обласною прокуратурою за обставинами, наведеними в ухвалі Окружного адміністративного суду м.Києва стосовно службових осіб Вінницької обласної адміністрації відкрито кримінальне провадження за ст.356 КК України (самоправство).

Тепер відділ дізнання Вінницького районного управління ГУ Національної поліції у Вінницькій області зобов’язаний провести повне та об’єктивне розслідування обставин незаконної перереєстрації Вінницькою облдержадміністрацією статуту релігійної громади УПЦ села Снітків. Під пильним контролем Мирян, щоб жодна винна особа не уникла кримінальної відповідальності.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулась зустріч митрополита Варсонофія з представниками Міжнародної Антинаркотичної Асоціації

27 січня 2022 року, відбулась зустріч митрополита Вінницького і Барського Варсонофія з представниками Міжнародної Антинаркотичної Асоціації. На зустрічі також були присутні секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), керівник відділу у справах молоді прот. Миколай Дуднік, керуючий Вінницької філії центрів міжнародної антинаркотичної асоціації Олександр Волошин та працівники центрів Ярошук Дмитро і Катречко Максим. Під час зустрічі обговорювалась […]

28.01.2022

Анонс. Відбудеться нічна літургія та панахида в день смерті архієп. Симона (Івановського)

З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у ніч з 31 січня на 1 лютого відбудеться нічне богослужіння з нагоди дня народження та дня смерті архієп. Симона (Івановського). Нічна літургія буде звершена у храмі свт. Миколая при Хрестовоздвиженському комплексі (вул. Келецька 59-А). Вхід зі сторони буфету. Початок богослужіння о 23:30. 1 лютого о 12:00 відбудеться […]

26.01.2022

Митрополит Варсонофій співслужив Предстоятелю УПЦ в день пам‘яті св. мучениці Татіани

25 січня 2022 року, у день пам’яті святої мучениці Татіани, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь святої Татіани Анастасіївського жіночого монастиря с. Ковалівка Київської єпархії УПЦ.  Предстоятелю співслужили митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Почаївський Володимир, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та […]

25.01.2022