Божественна літургія у Барському жіночому монастирі. Річниця перенесення Барської ікони Богородиці

12.01.2022

12 січня 2022 року, митрополит Вінницький і Барський звершив Божественну літургію у нижньому храмі Барського жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері “Барська”.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), благочинний Барського округу архім. Серафим (Поворозник), архім. Іоасаф (Ковецький), архім. Єнох (Торак), архідиякон Миколай Кравець, архід. Давид (Бухта), клірики обителі та Барського благочиння. За літургією молились ігуменя Антонія та старша сестра Димитрія з насельницями обителі.

Після літургії митрополит Варсонофій привітав усіх зі святом та подякував ігумені сестрам за працю на славу Господа. Також владика привітав з днем народження духівника Барського благочиння прот. Павла Мироненка.

Для довідки:

12 січня 2011 року урочистим хресним ходом, в якому брали участь все духовенство Вінницької єпархії, була перенесена ікона Барської Божої Матері з Успенського собору міста Бар до скита Браїлівського жіночого монастиря. Ікона була встановлена в спеціальному кіоті в храмі блаженної Матрони Московської з правого боку біля іконостасу. З цього часу в храмі блаженної Матрони Московської кожен день служилась Божественна літургія, перед початком якої сестри і всі прихожани співали на розспів акафист перед чудотворним образом.

У 2011 році Священним Синодом УПЦ святкування Барської ікони Божої Матері було перенесено на 1 жовтня (нового стилю) і в цей святковий день був освячений новозведений корпус для сестер.

4 червня 2012 року, в день Святого Духа, була здійснена урочиста закладка собору на честь Барської ікони Божої Матері з нижнім храмом на честь пророка Божого Ілії.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулися збори благочинних Вінницької єпархії

11 серпня 2022 року, під головуванням митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі відбулись збори благочинних Вінницької єпархії. В засіданні взяли участь секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), ігумен Лемешівського чоловічого монастиря – архім. Марк (Барановський) та економ єпархіального управління архім. Єнох (Торак). Благочинні розповіли архіпастирю про стан церковного життя та загальну ситуацію […]

12.08.2022

У Епіфанія не має канонічної хіротонії, він мирянин – Предстоятель Польської Церкви

Єпифаній Думенко не має канонічної хіротоні, оскільки лідера українських розкольників не міг висвятити позбавлений архієрейського сану Філарет. Про це Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Савва заявив в інтерв’ю виданню Polityka, опублікованому 9 серпня 2022 року, повідомляє spzh.news. «Філарет був позбавлений висвячення і не має права дарувати його іншим. Ми маємо на увазі неканонічність висвячення Єпифанія, глави […]

12.08.2022

Митрополит Варсонофій звершив літургію в день Різдва святителя Миколая у Лемешівському монастирі

11 серпня 2022 року, в день Різдва святителя Миколая Чудотворця, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію на честь престольного свята в Іоанно-Богословському Лемешівському чоловічому монастирі. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Городницький Олександр. Також за богослужінням молились: ігумен монастиря – архімандрит Марк (Барановський), секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), духівник та завідуючий заочним сектором КДАіС – […]

11.08.2022