Різдвяне послання митрополита Вінницького і Барського Варсонофія

06.01.2022

Боголюбиві отці, всечесні іноки та інокині, дорогі брати і сестри! Сердечно вітаю вас із святом Різдва Христового! Святом пришестя у світ Спасителя і Господа, святом благовоління Божого до людського роду, святом незбагненної любові Творця до Свого створіння. «Бог, Який устроїв Собі живий храм в дівочій утробі для спасіння всього світу, через нього вніс в наше життя небесний устрій» – каже святитель Іоанн Златоуст.
Ми знаємо з Євангелія, що пастухи, які першими дізнались про народження Богонемовляти, почули з ангельских уст благовістя миру. Ангели проголошували мир для світу, який з часів першого братовбивства не знав миру. Нажаль, не знає він миру і досі. Адже мир, який дарує Бог, здатні прийняти лише ті, хто увірував у Христа и зробив Його Закон законом власного життя. Навідміну від світу, двотисячолітнє  служіння Христової Церкви є служінням миру. До миру закликає Церква держави і народи, прагненням миру керується вона у свому житті, мир сердечний бачить основою духовного життя всякої людини.
Так служінням миру є місія, яку в наш немирний час несе Українська Православна Церква. Вчинками, а не гаслами стверджуючи єдність нашої країни, дієво сприяючи викорененню ненависті в суспільстві, займаючись широкою благодйною та гуманітарною діяльністю. Трагічною помилкою частини суспільства є відверто упереджене, а іноді і вороже ставлення до нашої Церкви. Втім, у цьому немає нічого дивного, адже ми, християни,  є учнями Христовими і, в тому числі, до нас звертається Господь словами: «коли б ви від світу були, то світ своє любив би. А що ви не від світу, але я вас від світу обрав, тому світ вас ненавидить» (Ів.15:19).
Також прикладом служіння миру є життя Вінницької єпархії. Вже три роки ми перебуваємо, без перебільшення, на передовій релігійного конфлікту, будучи позбавленими кафедрального собору та нормальних умов для діяльності єпархіального управління, періодично стаючи об’єктом наклепу, рейдерських атак, проявів ненависті, а подекуди і відкритого насильства. Однак ані духовенство, ані прості віруючі жодного разу не відповіли злом на зло, агресією на агресію, насильстивом на насильство, буквально слідуючи словам апостола Павла: «коли нас лихослов’ять, ми благословляємо, як нас переслідують, ми терпимо, як лають, ми молимось» (1Кор. 4: 12-13). І ми бачимо, що як і в часи перших християн, Господь не залишає Своїх вірних. Адже, незважаючи на утиски, Церква росте та міцнішає. Так, протягом року що минає у Вінницькій єпархії було освячено 10 храмів, збудовано і освячено часовню на місці поховання архієпископа Симона (Івановського), відкрито Дім милосердя, організоване сестринство, яке займатиметься благодійною діяльністью, відновлено роботу союзу православних медиків. Як і в минулі роки регулярно збираються гуманітарні вантажі на Схід України. Благодаттю Божою Вінницька єпархія несе і надалі нестиме служіння миру, але нам слід пам’ятати, що це можливе лише за умови нашої спільної участі.
Спаситель, який нині прийшов у світ неодмінно примножить святу ревність о Божій справі в наших серцях, а Його Божественна благодать зміцнить наши сили у подвигу християнського життя.
Вітаю всіх з Різдвом Христовим! Нехай мир, який приніс у світ новонароджений Христос, зійде в кожну християнську душу, а світло Боговтілення просвітить серця тих, хто досі не пізнав миру Христового!
+ Варсонофій
Митрополит Вінницький і Барський
м. Вінниця
Різдво Христове 2021/2022 р.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського) звершено Божественну літургію

23 травня 2022 року, в день пам’яті Апостола Симона Зилота, Небесного покровителя владики Симона, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського), що знаходиться на центральному міському кладовищі, звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив завідуючий канцелярією Вінницької єпархії, протоієрей Володимир Пучков, якому співслужили клірики єпархії та гості у священному сані. […]

23.05.2022

Цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства – народний депутат про обливання священика зеленкою у Стрию

«Якщо вся наша країна справді підтримує курс на ЄС так, як демонструють опитування, цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства», — написав 23 травня 2022  року у себе в телеграм-каналі народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Бужанський, коментуючи інцидент з обливанням зеленкою протоієрея Володимира Мандзюка у Стрию Львівської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Депутат […]

23.05.2022

У м. Стрий священика Львівської єпархії УПЦ облили зеленкою під час Літургії

22 травня 2022 року у Воскресенському храмі Стрия Львівської області настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя прямо під час Божественної літургії. Про інцидент повідомила у Фейсбук донька священика Богдана Мандзюк, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. “Люди добрі! Це крик душі! Що робиться в нашій країні. Це мій батько отець Володимир, священник УПЦ у м. Стрий. Сьогодні під час церковного […]

22.05.2022