Вінницька єпархія проти примусу людей до вакцинації

02.11.2021

Церква не забороняє вакцинацію, і рішення, робити щеплення чи ні, людина повинна приймати самостійно і добровільно.

Нагадуємо про висновки зборів медичного відділу Вінницької єпархії стосовно вакцинації проти COVID-19

Останнім часом велику стурбованість викликають часті випадки обмеження прав невакцинованих людей, також насторожують образливі заяви чиновників різного рангу відносно людей, які досі не вакцинувались від covid-19.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова нещодавно заявила наступне: “Будь-яка дискримінація – обмеження у правах осіб, які не вакцинувалися, є неприпустимою і прямо порушує норми Конституції України, а також не відповідає резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), яка закликала держави-члени забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації через те, що не пройшов вакцинацію у зв’язку з можливим ризиком для здоров’я чи небажанням пройти вакцинацію».

Розуміючи стурбованість громадян, яка викликана вимогами обов’язкової вакцинації деяких верств населення, Вінницька єпархія просила медиків та офіційних представників охорони здоров’я України надавати вичерпну інформацію про якість та склад вакцин, можливі ускладнення та ризики, щоб люди робили усвідомлений вибір і мали довіру до наданої інформації щодо ефективності та безпечності вакцин.

На цьому також наголосив Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній: “..будь-яка вакцинація – від коронавірусу чи інших захворювань – повинна бути добровільною. Людина може від неї відмовитися, і українське законодавство передбачає таку можливість, але при цьому вона повинна розуміти, що відповідальність за стан свого здоров’я і своєї сім’ї лежить на ній”. Також архієрей відзначив, що “інформація про склад вакцини повинна бути прозорою та відкритою. Митрополит уточнив, що вакцини від коронавірусу поки «молоді», та інформації про речовини, які входять до їх складу, дуже мало. При цьому для християнина важливо знати, чи немає в препараті клітинних ліній, отриманих від абортованих немовлят, що є принциповою забороною для віруючого.

Враховуючи велику стурбованість різних верств населення, просимо недопустити обмеження прав і свобод людей, які з різних причин відмовились від вакцинації. Також вимагаємо забезпечення проведення безкоштовних ПЛР-тестів, як це відбувається у багатьох країнах Європи (в лікарнях і лабораторіях України відмовляються робити безкоштовні тести). Просимо видавати “сертифікат” на півроку після того як людина перехворіла коронавірусом, і в її організмі є антитіла.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського) звершено Божественну літургію

23 травня 2022 року, в день пам’яті Апостола Симона Зилота, Небесного покровителя владики Симона, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського), що знаходиться на центральному міському кладовищі, звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив завідуючий канцелярією Вінницької єпархії, протоієрей Володимир Пучков, якому співслужили клірики єпархії та гості у священному сані. […]

23.05.2022

Цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства – народний депутат про обливання священика зеленкою у Стрию

«Якщо вся наша країна справді підтримує курс на ЄС так, як демонструють опитування, цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства», — написав 23 травня 2022  року у себе в телеграм-каналі народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Бужанський, коментуючи інцидент з обливанням зеленкою протоієрея Володимира Мандзюка у Стрию Львівської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Депутат […]

23.05.2022

У м. Стрий священика Львівської єпархії УПЦ облили зеленкою під час Літургії

22 травня 2022 року у Воскресенському храмі Стрия Львівської області настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя прямо під час Божественної літургії. Про інцидент повідомила у Фейсбук донька священика Богдана Мандзюк, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. “Люди добрі! Це крик душі! Що робиться в нашій країні. Це мій батько отець Володимир, священник УПЦ у м. Стрий. Сьогодні під час церковного […]

22.05.2022