Митрополит Варсонофій очолив святкове богослужіння у Браїлівському монастирі

21.07.2021

21 липня 2021 року, в день шанування ікони Божої Матері “Казанська”, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Троїцькому соборі Браїлівського монастиря.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), архім. Іоасаф (Ковецький), клірики обителі та гості у священному сані. За літургією співав народний хор Хрестовоздвиженського храму Вінниці.

Після літургії і молебню архієрей привітав зі святом ігуменю Антонію з сестрами, священиків та усіх парафіян. В обителі знаходиться чудотворний список Казанської ікони Богородиці. Також після проповіді владика привітав з 50-літтям клірика Жмеринського благочиння прот. Олега Волкотруба.

Історія Казанської ікони Божої Матері розпочинається з XVI століття. При цьому обставини і місце її явлення навіть сьогодні здаються незвичайними та дивовижними.

Образ Богородиці з’явився в Казані у 1579 році, коли місцеве населення переважно було мусульманським. Всього 27 років минуло з дня взяття його військами Івана Грозного у 1552 році. Окрім того, напередодні явлення – в червні 1579 року – місто охопила страшна пожежа, і багато місцевих жителів вважали це справою рук християн. Тим не менше саме в цьому місті і в цей неспокійний час і явила Свій чесний образ Матір Божа..

Саме явлення відбулося наступним чином. Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні, дочці стрільця царського війська — починає являтися Сама Божа Матір з повелінням відшукати Свій образ на одному з попелищ. Після першого явлення Богородиці дівчинці ніхто не повірив. Однак Матір Божа являлася Матроні ще не раз і не два, і дівчинка продовжує звертатися до дорослих з проханням відшукати образ. Через деякий час мама Матрони звертається до православних священиків з проханням про допомогу і розповіддю про чудесне бачення своєї дочки. Однак священнослужителі сумніваються в істинності цих явищ і не поспішають відшукувати образ. Лише після неодноразових наполегливих звернень до єпископа Казані було вирішено відшукати образ Пречистої Богородиці. В результаті образ, загорнутий в сукно, був знайдений на одному з попелищ. За переказами, образ був знайдений тільки тоді, коли копати почала сама Матрона..