Триває З‘їзд чернецтва Української Православної Церкви в Почаївській лаврі

15.07.2021

15 липня 2021 року у Свято-Успенській Почаївській Лаврі з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія розпочався З’їзд чернецтва Української Православної Церкви, у якому беруть участь намісники (ігумени), настоятельки та представники монастирів і скитів УПЦ.

Рішення про проведення з’їзду чернецтва було прийнято на засіданні Священного Синоду УПЦ 12 травня 2021 року.

Очолює зібрання Голова з’їзду – митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви; заступник Голови з’їзду – митрополит Почаївський Володимир, намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври; секретар з’їзду – митрополит Святогірський Арсеній, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври. У президії З’їзду присутній митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор.

З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, у з’їзді також беруть участь представники Вінницької єпархії: архім. Аркадій (Сенчуківський), архім. Марк (Барановський), архім. Єнох (Торак), ігуменя Антонія (Стеценко), матушка Димитрія (Філікова).

Перед початком заходу була звершена Божественна літургія та молебень у Свято-Преображенському соборі Лаври, після чого делегати вклонилися святиням обителі.

Після завершенні реєстрації, о 10:00, розпочалася робота З’їзду.

Митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор зачитав Вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія,  у якому Предстоятель благословив учасників.

«Нехай Милосердний Господь, молитвами Пречистої Своєї Матері, в Лаврі Якої сьогодні ми зібралися, благословить усіх учасників цього монашеського форуму, умудрить і надихне до правильних висновків та рішень задля зміцнення кожного уділу чернечого життя та подальшого плідного звершення своєї спасительної місії на теренах України», — побажав Блаженніший владика.

Загалом у заході беруть участь 22 архієреї УПЦ та близько 300 намісників (ігуменів), настоятельок та представників монастирів і скитів.

Продовжуючи роботу З’їзду, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел виголосив доповідь на тему: «Роль і значення чернецтва в спасінні людської душі». Ігуменя Серафима (Шевчик), настоятельниця Архангело-Михайлівського жіночого монастиря (м. Одеса) виступила з промовою на тему: «Чернецтво – оплот канонічного Православ’я». Єпископ Білогородський Сильвестр, Ректор КДАіС розповів про «Ситуацію у світовому Православ’ї внаслідок дій патріарха Варфоломія в Україні та можливий внесок чернецтва УПЦ для її вирішення».

Під час перерви було зроблено загальне фото усіх учасників.

ІІ частина З’їзду розпочалася з виступу митрополита Почаївського Володимира на тему: «Монашество в сучасному світі». Ігуменя Стефана (Бандура), настоятельниця Свято-Успенського Зимненського ставропігійного монастиря представила до уваги присутніх роздуми на тему: «Гаджети в монастирі: користування мобільними телефонами, соцмережами, інтернетом в обителі – користь і небезпека».

Архімандрит Марк (Куштан), намісник Воскресенського Ужгородського монастиря у своїй доповіді поділився думками на тему: «Покликання до монашества. Як виховувати в молоді потяг до монашества?». Архімандрит Симеон (Гагатик), намісник Свято-Троїцького Охтирського монастиря виступив з доповіддю: «Сучасне чернецтво: можливе і неможливе».

Після обідньої перерви розпочалася ІІІ частина З’їзду, під час якої митрополит Святогірський Арсеній розповів про духовне керівництво в обителі.

Далі єпископ Згурівський Амвросій, вікарій Бориспільської єпархії представить тему:  «Просвітницька та освітня діяльність монастирів». Ігуменя Михаїла (Фурманець), настоятелька Анастасiївського ставропiгiйного монастиря (м. Житомир) розгляне особливості духовного керівництва у жіночих монастирях.

Завершиться робота З’їзду підбиттям підсумків, прийняттям пропозицій щодо проведення чергового з’їзду.

Згідно з даними Української Православної Церкви, на сьогодні діє 258 монастирів і 56 скитів нашої Церкви, у яких подвизається близько 5000 ченців і черниць.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Престольне свято храму в селищі Бар

1 серпня 2021 року, в день пам’яті преподобного Серафима Саровського, настоятель храму селища Бар протоієрей Олександр Грежук разом з прихожанами відзначили своє престольне свято.  Перед початком богослужіння настоятель храму звершив святковий водосвятний молебень. Божественну літургію очолив протоієрей Миколай Волохатий. По завершенні богослужіння та хресного ходу настоятель привітав гостей та прихожан зі святом.

03.08.2021

Барський монастир відзначив престольне свято

2 серпня 2021 року, в день пам‘яті пророка Божого Ілії, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну Літургію в Барському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили насельники і клірики обителі, а також гості у священному сані. За святковим богослужінням молилися настоятельниця обителі ігуменя Антонія (Стеценко), старша сестра монахиня Димитрія (Філікова), насельниці Барського та Браїлівського монастирів. Цього дня […]

02.08.2021

Архієрей звершив всенічне бдіння напередодні памяті св. пророка Ілії

1 серпня, напередодні дня пам‘яті пророка Божого Ілії, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. За богослужінням архієрею співслужили клірики монастиря, на якому також молилася настоятельниця обителі ігуменя Антонія (Стеценко) з сестрами та паломниками.

01.08.2021