Соборне архієрейське богослужіння в день престольного свята храму Всіх святих

27.06.2021

27 червня 2021 року, у Неділю Всіх святих, намісник Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну літургію у храмі на честь Всіх святих міста Києва.

Його Високопреосвященству співслужив ключар собору на честь Воскресіння Христового та голова парафіяльної ради митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, духовенство храму та гості у священному сані.

На завершення богослужіння був звершений хресний хід навколо Всесвятського храму, після чого митрополит Павел подякував владиці Варсонофію, священикам, що співслужили на чолі з протоієреєм Віктором, і всім, хто зібрався в цей день в храмі, за молитви, привітав усіх іменинників з днем небесних покровителів, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на віруючих Боже благословення.

Історія свята

Свято відоме з кінця IV – початку V століть. Існує проповідь Іоанна Златоуста на пам’ять «всіх святих, по всьому світу постраждалих», у якій вже вказується день святкування, аналогічний існуючому в даний час. Серед пісень Єфрема Сирина є згадка про святкування в честь всіх святих 13 травня.

Сирійський лекціонарій вказує на п’ятницю після Великодня як на день пам’яті всіх святих. Єрусалимська соборна практика V-VII століть, реконструйована за грузинським перекладом Лекціонарію, містила свята на честь всіх мучеників (22 січня) і в честь «всіх апостолів і всіх святих, які взяли їх вчення» (16 квітня).

Студійський, а потім і Єрусалимський Типікон остаточно поміщають свято в честь всіх святих на перший тиждень (у неділю) після П’ятидесятниці. Така послідовність свят виявляє їх логічний зв’язок: святі просяяли хоч і в різний час і різними подвигами, але по благодаті єдиного Святого Духа, Який зійшов на Церкву в день П’ятидесятниці.

Дивіться також: АНОНС. У Калинівці відбудеться традиційна хресна хода до чудотворного хреста

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Клірик єпархії взяв участь у чергових зборах представників єпархіальних юридичних відділів УПЦ

20 вересня 2021 року з благословіння Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося VІ зібрання представників єпархіальних юридичних відділів Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на law.church.ua. З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, участь у зібрані взяв співробітник єпархіального юридичного відділу прот. Віталій Карпусь. З […]

23.09.2021

Митрополит Варсонофій звершив освячення престолу і літургію у Вінницькому районі

22 вересня 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив освячення нового престолу і Божественну літургію у храмі св. вмч. Димитрія Солунського села Майдан Вінницького районного благочиння. Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), прот. Олексій Мельничук, ігумен Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський), прот. Віталій Погребняк, настоятель храму прот. Антоній Ковтонюк, клірики благочиння та […]

22.09.2021

Престольне свято собору Різдва Пресвятої Богородиці м.Вінниці

21 вересня 2021 року, в день свята Різдва Богородиці, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський) очолив святкове богослужіння у соборі м.Вінниці на честь Різдва Божої Матері. Архімандриту Аркадію співслужили почесний настоятель прот. Олексій Мельничук, ігумен Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський), прот. Валерій Швець, настоятель прот. Максим Мельничук, прот. Георгій […]

21.09.2021