Престольне свято Браїлівського монастиря. Святкове архієрейське богослужіння (+відео)

20.06.2021

20 червня 2021 року, у Неділю Святої Трійці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у Троїцькому Браїлівському монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили клірики обителі. Дияконський чин очолив архідиякон Миколай Кравець. За літургією були піднесені особливі молитви за всіх лікарів нашої країни.

Браїлівська обитель в цей день відзначала своє престольне свято. На богослужіння прибули гості з різних єпархій України. Святкова зустріч архіпастиря відбулась біля центраьного входу в монастир. Насельниці обителі, готуючись до свята, прикрасили собор і подвір’я зеленю та різними квітами.

Після Божественної літургії відбулось вечірнє богослужіння з особливими колінопреклонними молитвами свт. Василія Великого. Також вперше після Пасхи увесь собор проспівав молитву “Царю Небесний..”.

По завершені богослужіння і проповіді архієрея відбувся святковий хресний хід навколо обителі.

У храмі митрополит Варсонофій привітав ігуменю Антонію (Стеценко), священиків, монахинь та усіх присутніх з престольним святом. Владика подякував сестрам за гарно прикрашений собор і територію монастиря, за їх щоденну працю на славу Господа. Також митрополит розповів про події П’ятидесятниці і чому цей день називають днем Народження Церкви.

Після молитви віряни мали змогу поклонитись черевичку, який певний період був одягнутий на мощі свт. Спиридона Триміфунтського і людьми доброї волі був доставлений у собор на свято.

Пряма трансляція богослужіння: