Митрополит Варсонофій очолив святкове всенічне бдіння у Троїцькому Браїлівському монастирі (+відео)

19.06.2021

19 червня 2021 року, напередодні свята П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, звершив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі.

Архієрею співслужили секретар єпархії та клірики обителі. Під час читання канону віряни мали змогу поклонитись черевичку, який певний період був одягнутий на мощі свт. Спиридона Триміфунтського.

Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке ще називають Днем народження Церкви, був встановлений самими апостолами.

У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед іудеїв у Палестині, а потім і серед язичників у всьому світі – “аж до краю землі” (Діян. 1:8).