Коментар пресслужби щодо ситуації в селі Гавришівка у зв’язку із новинами про “перехід громади УПЦ”

26.05.2021

24 травня 2021 року на сайті Вінницької єпархії ПЦУ з’явилось повідомлення про те, що “Громада УПЦ МП на Вінниччині приєдналася до Православної Церкви України”.

У селі Гавришівка діє дві громади Української Православної Церкви: парафія на честь св. апостола Іоана Богослова, храм якої збудований у 1878 році (на головному фото) та на честь св. великомучениці Парасквеви – хутір Телепеньки, який декілька років тому увійшов до складу села Гавришівка. Новина про так званий перехід парафії УПЦ якраз стосується парафії на честь святої великомучениці хутора Телепеньки.

На даних парафіях звершує своє служіння клірик Вінницької єпархії ієрей Анатолій Бут, до якого, за словами вірян, немає скарг.

Однак, як це часто буває, в селі знаходиться людина, яка виступає головним провокатором ворожнечі на релігійному ґрунті. В даному випадку нею є Зінаїда Миколаївна Марченко, якій, за словами односельчан, пообіцяли 300 тисяч гривень “допомоги” на храм, якщо він належатиме ПЦУ.

Вранці третьої поминальної суботи Великого посту пані Зінаїда почепила свій замок на двері храму і разом з пребічниками не пустила священика та деяких парафіян на богослужіння. Отець Антолій разом з парафіянами повели себе мирно і спокійно, тому ніхто не став зривати нових замків на вхідних дверях храму, щоб вирішити питання мирно, адже мова йде про Христову Церкву. Рішення про так званий перехід було прийнято пані Зінаїдою та деякими односельчанами в односторонньому порядку.

Сама Зінаїда Марченко відзначила, що “священник повів себе коректно: не вчиняв скандалу і не запрошував «тітушок»”. Хочемо відзначити, що свящиники УПЦ ніколи не запрошують ніяких “тітушок”, а віряни самі проявляють ініціативу і стають на захист святинь Української Православної Церкви.

Відзначаємо, що в селі Гавришівка продовжують діяти громади УПЦ, не дивлячись на заяви представників ПЦУ та їх постійні намагання провокувати конфлікти, наші віряни моляться і продовжують жити звичним церковним життям.