Коментар пресслужби щодо ситуації в селі Гавришівка у зв’язку із новинами про “перехід громади УПЦ”

26.05.2021

24 травня 2021 року на сайті Вінницької єпархії ПЦУ з’явилось повідомлення про те, що “Громада УПЦ МП на Вінниччині приєдналася до Православної Церкви України”.

У селі Гавришівка діє дві громади Української Православної Церкви: парафія на честь св. апостола Іоана Богослова, храм якої збудований у 1878 році (на головному фото) та на честь св. великомучениці Парасквеви – хутір Телепеньки, який декілька років тому увійшов до складу села Гавришівка. Новина про так званий перехід парафії УПЦ якраз стосується парафії на честь святої великомучениці хутора Телепеньки.

На даних парафіях звершує своє служіння клірик Вінницької єпархії ієрей Анатолій Бут, до якого, за словами вірян, немає скарг.

Однак, як це часто буває, в селі знаходиться людина, яка виступає головним провокатором ворожнечі на релігійному ґрунті. В даному випадку нею є Зінаїда Миколаївна Марченко, якій, за словами односельчан, пообіцяли 300 тисяч гривень “допомоги” на храм, якщо він належатиме ПЦУ.

Вранці третьої поминальної суботи Великого посту пані Зінаїда почепила свій замок на двері храму і разом з пребічниками не пустила священика та деяких парафіян на богослужіння. Отець Антолій разом з парафіянами повели себе мирно і спокійно, тому ніхто не став зривати нових замків на вхідних дверях храму, щоб вирішити питання мирно, адже мова йде про Христову Церкву. Рішення про так званий перехід було прийнято пані Зінаїдою та деякими односельчанами в односторонньому порядку.

Сама Зінаїда Марченко відзначила, що “священник повів себе коректно: не вчиняв скандалу і не запрошував «тітушок»”. Хочемо відзначити, що свящиники УПЦ ніколи не запрошують ніяких “тітушок”, а віряни самі проявляють ініціативу і стають на захист святинь Української Православної Церкви.

Відзначаємо, що в селі Гавришівка продовжують діяти громади УПЦ, не дивлячись на заяви представників ПЦУ та їх постійні намагання провокувати конфлікти, наші віряни моляться і продовжують жити звичним церковним життям.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Престольне свято храму в селищі Бар

1 серпня 2021 року, в день пам’яті преподобного Серафима Саровського, настоятель храму селища Бар протоієрей Олександр Грежук разом з прихожанами відзначили своє престольне свято.  Перед початком богослужіння настоятель храму звершив святковий водосвятний молебень. Божественну літургію очолив протоієрей Миколай Волохатий. По завершенні богослужіння та хресного ходу настоятель привітав гостей та прихожан зі святом.

03.08.2021

Барський монастир відзначив престольне свято

2 серпня 2021 року, в день пам‘яті пророка Божого Ілії, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну Літургію в Барському жіночому монастирі. Архіпастирю співслужили насельники і клірики обителі, а також гості у священному сані. За святковим богослужінням молилися настоятельниця обителі ігуменя Антонія (Стеценко), старша сестра монахиня Димитрія (Філікова), насельниці Барського та Браїлівського монастирів. Цього дня […]

02.08.2021

Архієрей звершив всенічне бдіння напередодні памяті св. пророка Ілії

1 серпня, напередодні дня пам‘яті пророка Божого Ілії, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив всенічне бдіння в Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря. За богослужінням архієрею співслужили клірики монастиря, на якому також молилася настоятельниця обителі ігуменя Антонія (Стеценко) з сестрами та паломниками.

01.08.2021