Коментар пресслужби щодо ситуації в селі Гавришівка у зв’язку із новинами про “перехід громади УПЦ”

26.05.2021

24 травня 2021 року на сайті Вінницької єпархії ПЦУ з’явилось повідомлення про те, що “Громада УПЦ МП на Вінниччині приєдналася до Православної Церкви України”.

У селі Гавришівка діє дві громади Української Православної Церкви: парафія на честь св. апостола Іоана Богослова, храм якої збудований у 1878 році (на головному фото) та на честь св. великомучениці Парасквеви – хутір Телепеньки, який декілька років тому увійшов до складу села Гавришівка. Новина про так званий перехід парафії УПЦ якраз стосується парафії на честь святої великомучениці хутора Телепеньки.

На даних парафіях звершує своє служіння клірик Вінницької єпархії ієрей Анатолій Бут, до якого, за словами вірян, немає скарг.

Однак, як це часто буває, в селі знаходиться людина, яка виступає головним провокатором ворожнечі на релігійному ґрунті. В даному випадку нею є Зінаїда Миколаївна Марченко, якій, за словами односельчан, пообіцяли 300 тисяч гривень “допомоги” на храм, якщо він належатиме ПЦУ.

Вранці третьої поминальної суботи Великого посту пані Зінаїда почепила свій замок на двері храму і разом з пребічниками не пустила священика та деяких парафіян на богослужіння. Отець Антолій разом з парафіянами повели себе мирно і спокійно, тому ніхто не став зривати нових замків на вхідних дверях храму, щоб вирішити питання мирно, адже мова йде про Христову Церкву. Рішення про так званий перехід було прийнято пані Зінаїдою та деякими односельчанами в односторонньому порядку.

Сама Зінаїда Марченко відзначила, що “священник повів себе коректно: не вчиняв скандалу і не запрошував «тітушок»”. Хочемо відзначити, що свящиники УПЦ ніколи не запрошують ніяких “тітушок”, а віряни самі проявляють ініціативу і стають на захист святинь Української Православної Церкви.

Відзначаємо, що в селі Гавришівка продовжують діяти громади УПЦ, не дивлячись на заяви представників ПЦУ та їх постійні намагання провокувати конфлікти, наші віряни моляться і продовжують жити звичним церковним життям.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Одеська духовна семінарія оголосила набір студентів на 2022-2023 навчальний рік

Одеська духовна семінарія, яка здійснює підготовку майбутніх священнослужителів, оголосила черговий набір студентів на 2022-2023 навчальний рік. Про це повідомляють в пресслужбі Одеської єпархії УПЦ. Семінарія розташована на території Успенського Одеського чоловічого монастиря на мальовничому березі Чорного моря. Термін навчання у духовній школі – 4 роки. Вихованцям у семінарії надають гуртожиток та забезпечують триразовим харчуванням. Після закінчення ОДС […]

29.06.2022

Протоієрей Миколай Данилевич відвідав новостворену громаду УПЦ в Лейпцигу

26 червня 2022 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви протоієрей Миколай Данилевич відвідав українську православну громаду в м. Лейпциг (Німеччина) і звершив Божественну літургію. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу ВЗЦЗ. Згадана релігійна громада була створена нашими земляками, які […]

29.06.2022

Архіпастир звершив недільне богослужіння в Андріє-Володимирському храмі м. Києва

26 червня 2022 року, у Неділю 2-у після П’ятидесятниці та день пам’яті Усіх Святих що в землі нашій просіяли, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Андріє-Володимирському храмі на території будівництва собору Воскресіння Христового м. Києва. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору. Дияконський чин звершив особистий референт владики ієрод. Філарет (Олівінський). Під час богослужіння […]

26.06.2022