«Якщо Константинопольський патріарх – Вселенський не тільки за титулом, чому його не обирає вся Вселенська Церква?»

20.01.2021

Дане питання задає керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич) у коментарі для видання «Православная жизнь».

З огляду на всі заяви, які останнім часом робить Патріарх Варфоломій, виникає все більше і більше питань.

І це не порожні питання, це питання, які задає наша паства.

Перш за все, про розуміння титулу «Вселенський Патріарх». Можна багато міркувати про історичне походження цього титулу, про те, як його розуміли в V або XI століттях. Але нам важливіше те, що нині Константинопольський патріарх, судячи з його дій, розуміє цей титул занадто буквально – в якості претензії на владу у Вселенській Церкві. Саме в цій якості Патріарх Варфоломій вважає себе в праві втручатися в справи інших Помісних Церков.

Наша багатомільйонна паства і ми – архієреї Української Православної Церкви, вправі запитати – на якій же підставі засновані ці претензії?

У 2014 році єпископат нашої Церкви на Архієрейському Соборі обрав нашого Предстоятеля – Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Саме тому, він для наших архієреїв, духовенства і мирян – Господин і Отець. Це просто і очевидно.

І тоді цілком закономірно запитати, чому Патріарх, обраний кількома архієреями іншої Церкви на території Туреччини (уряд якої, до речі, називає його не інакше, як «Стамбульський Фанарський Грецький Патріарх») повинен бути нашим господином і отцем?

Якщо «Вселенський Патріарх», це щось більше, ніж один з пишних титулів давно минулої візантійської епохи, а щось більше, то чому цього самого патріарха не обирає вся Вселенська церква? Папа Римський, який також претендує на вселенську владу в рамках своєї конфесії, обирається конклавом кардиналів, які представляють всю Римсько-католицьку церкву. Але чи обирали Патріарха Варфоломія ті Церкви, у справи яких він активно втручається?

Зрозуміло, що можна скільки завгодно маніпулювати стародавніми документами, виривати з контексту канони і притягувати за вуха прецеденти минулих епох. Але факт залишається фактом: Українська Православна Церква, це не фікція, це люди. Мільйони людей, які звикли до гонінь, яких важко налякати заморськими погрозами, які продовжують зберігати вірність своєму Священноначаллю, без оглядки на тих, хто любить «головування і вітання» (Лк: 11: 43-43) і хто претендує на те, на що не має права. І з думкою церковного народу доведеться рахуватися.

Джерело: https://pravlife.org/uk/content/mytropolyt-antoniy-pakanych-yakshcho-konstantynopolskyy-patriarh-vselenskyy-ne-tilky-za

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського) звершено Божественну літургію

23 травня 2022 року, в день пам’яті Апостола Симона Зилота, Небесного покровителя владики Симона, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського), що знаходиться на центральному міському кладовищі, звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив завідуючий канцелярією Вінницької єпархії, протоієрей Володимир Пучков, якому співслужили клірики єпархії та гості у священному сані. […]

23.05.2022

Цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства – народний депутат про обливання священика зеленкою у Стрию

«Якщо вся наша країна справді підтримує курс на ЄС так, як демонструють опитування, цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства», — написав 23 травня 2022  року у себе в телеграм-каналі народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Бужанський, коментуючи інцидент з обливанням зеленкою протоієрея Володимира Мандзюка у Стрию Львівської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Депутат […]

23.05.2022

У м. Стрий священика Львівської єпархії УПЦ облили зеленкою під час Літургії

22 травня 2022 року у Воскресенському храмі Стрия Львівської області настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя прямо під час Божественної літургії. Про інцидент повідомила у Фейсбук донька священика Богдана Мандзюк, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. “Люди добрі! Це крик душі! Що робиться в нашій країні. Це мій батько отець Володимир, священник УПЦ у м. Стрий. Сьогодні під час церковного […]

22.05.2022