РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Вінницького і Барського ВАРСОНОФІЯ Пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Вінницької єпархії Української Православної Церкви

06.01.2021

В цей день всіляке творіння веселиться і радіє, бо Христос народився від Діви Отроковиці (приспів на 9-й пісні канону).

Возлюблені во Христі всечесні отці, боголюбивііноки та інокині, дорогі брати і сестри! Сьогодні ми, разом з повнотою Української Православної Церкви, святкуємо великий та славний день Різдвапо плоті Господа і Бога, і Спаса нашого ІісусаХриста. Ангели, що явились Віфлеємським пастухам сповістили «славу Богу на висоті, і на землі мир, у людях добру волю» (Лк. 2:14) бо через Різдво Христове, за словами святителя Іоанна Златоуста, «знищено тривалу ворожнечу і довгу війну та настав мир, що давно був очікуваний ангелами та праведними людьми». Син Божий, що прийшов на землю, у Собі Самому примирив спотворений людським гріхом світ з Богом, людину, що впала до останньої глибини гріху – із Творцем. 

Нажаль, події останніх двох років, зокрема на Вінниччині, демонструють нам, що мир, який дарував нам Христос, є цінністю, нажаль, далеко не для всіх. Однак, не зважаючи на те, що над деякими парафіями нашої єпархії продовжує тяжити небезпека чергового конфлікту, чи навіть захоплення храму, ми не можемо не відзначити, що минулий рік у Вінницькій єпархії пройшов без жорстких конфліктних ситуацій, зіткнень чи помітних проявів міжконфесійної ворожнечі. Справжнім випробуванням для держави та Церкви стала пандемія коронавірусу, однак, можна стверджувати, що наша Церква гідно пройшла цей період, виявляючи піклування про життя та здоров’я своїх вірних, а також беручи посильну участь у боротьбі з небезпечною інфекційною хворобою. 

Справжньою подією минулого року став багатотисячний хресний хід від Воскресенського храму м. Вінниці до захопленого ПЦУ Спасо-Преображенського кафедрального собору у Неділю Торжества Православ’я. Ходою, яка зібрала більше 7000 віруючих, духовенство та вірні єпархії засвідчили вірність Українській ПравославнійЦеркві та підтримку Блаженнійшому митрополиту Онуфрію.

Дякуючи Богу за всесильну допомогу та милість, яку Він неодноразово являв до нас протягом минулого року, піднесемо молитви, щоб і прийдешній 2021 рік став для Української держави та Української Православної Церкви роком благостіБожої. Відзначаючи свято Різдва Христовогобудемо прагнути до відповідності свого життя та дій високому званню християнина.

Сердечно вітаю всіх з Різдвом Христовим та Новоліттям, закликаю на вас благословення новонародженого Богонемовляти Христа, нехай благодатна Різдвяна радість не полишає вас в земному житті і стане передвісником вічного блаженства у Небесному Царстві Господа нашого!  

+ ВАРСОНОФІЙ

митрополит Вінницький і Барський.

М. Вінниця. Різдво Христове 2020/2021

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Онлайн-концерт єпархії «Вифлеємське сяйво» відбудеться 31 січня

З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, онлайн-концерт «Вифлеємське сяйво» відбудеться 31 січня о 16:00. У концерті візьмуть участь учасники-переможці відеоконкурсу колядок, який відбувся у нашій єпархії. Кращі відео вже були опубліковані (та ще будуть публікуватись) на нашому YouTube-каналі та сторінці у Facebook. З колективами, які візьмуть участь у концерті, зв‘яжуться працівники єпархії. Щиро дякуємо […]

18.01.2021

Неділя перед Богоявленням. Митрополит Варсонофій звершив літургію в Іоанно-Богословському храмі Вінниці

17 січня 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь св. апостола і євангеліста Іоанна Богослова міста Вінниці. Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархії архім. Аркадій (Сенчуківський), настоятель прот. Василій Сонін та клірики храму. Після читання святого Євангелія митрополит Варсонофій звернувся до вірян зі словами проповіді. По завершені богослужіння архієрей […]

17.01.2021

Митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі перед Богоявленням

16 січня 2021 року, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці. Архієрею співслужили настоятель і клірики храму. Також завтра Православна Церква вшановує собор 70-и апостолів. 17 січня митрополит Варсонофій звершить Божественну літургію у храмі св. ап. Іоанна Богослова м.Вінниці. Зустріч о 8:45.

16.01.2021