Митрополит Варсонофій очолив літургію у Свято-Михайлівському храмі Бородянського вікаріатства

21.11.2020

21 листопада 2020 року, у день свята Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безплотних, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій очолив Божественну літургію у Свято-Михайлівському храмі смт Бородянка.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон – керуючий Бородянським вікаріатством, настоятель храму протоієрей Віктор Талько та духовенство Бородянського благочиння.

У цей день віряни відзначали престольне свято, а також 20-у річницю освячення храму покійним Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Володимиром (Сабоданом).

В даному храмі більше 6-и років звершував своє служіння митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, будучи керуючим Бородянським вікаріатством (2012-2018р.).

Після Божественної літургії відбувся традиційний для престольного свята хресний хід навколо храму, після чого зі словами подяки до митрополита Варсонофія та усіх вірян звернувся архієпископ Пантелеімон.

Сьогодні також жителі смт Бородянка відзначають день свого містечка.

Довідка. Перший Свято-Михайлівський храм Бородянки був побудований у 1728 році. Поява церкви  відбулася в непрості часи. Тоді Бородянка перебувала на території Польщі, котра силою зброї насаджувала унію.   Одна з сумних подій в історії селища відбулася на другий день Різдва Христового 1693 року,  коли  поляки вбили багатьох православних. На місці першого храму у 1797 році збудовано другий  Михайлівський храм, який проіснував до радянських часів і був зруйнований у 30-ті роки минулого століття. Відродження святині розпочалося у 1997 році, коли Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром була звершена закладка храму. Церква  будувалася з 1998 по 2000 рік. В ювілейний рік 2000-ліття Різдва Христового храм було освячено Блаженнішим  Митрополитом Володимиром.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив літію на могилі Блаженнішого митрополита Володимира у 85-у річницю з дня народження покійного Предстоятеля

23 листопада митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив заупокійну літію на могилі покійного Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана) у Києво-Печерській лаврі. Сьогодні, відзначаючи, 85-й рік з дня народження Блаженнішого митрополита Володимира, митрополит Варсонофій помолився, щоб Господь упокоїв його душу в оселях праведників, щоб Господь по його молитвах дарував мир нашій Церкві, нашій державі і […]

23.11.2020

Святкове архієрейське богослужіння у Лемешівському монастирі в день шанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

22 листопада 2020 року, у Неділю 24-у по П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію в Іоанно-Богословському Лемешівському монастирі. Його Високопреосвященству співслужили ігумен монастиря архім. Марк (Барановський), благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк, насельник Києво-Печерської лаври архім. Макарій (Коломієць), духовенство Калинівського благочиння, міста Вінниці та братія обителі у священному сані. Богослужіння відбулось […]

22.11.2020

22 листопада- день шанування ікони Божої Матері «Скоропослушниця»

У XVII столітті життя ченців на Афоні було сповнене тривог і небезпек. Саме в цей час монастир Дохіар несподівано отримав велику допомогу і розраду від самої заступниці всього Афона — Пресвятої Богородиці. Йшов 1664 рік. Трапезною обителі в той час завідував монах по імені Ніл. Виконуючи послух, він спускався з кухні в підсобні приміщення, а […]

22.11.2020