30 РОКІВ АВТОНОМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (+відео)

17.10.2020

Які зміни відбулися в Українській Православній Церкві за 30 років автономії, розповідає керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич)публікація сайту «Православная жизнь».

Скоро ми відзначатимемо 30-річчя отримання Благословенної грамоти Московського Патріарха Алексія II про дарування Українській Церкві незалежності та самостійності в її управлінні.

30 років – це вік духовного повноліття, це практично життя. Згадаймо, що саме в тридцять років Господь Ісус Христос вийшов на проповідь світу.

І зараз можна підвести певні підсумки. За ці тридцять відбулися і кількісні та якісні зміни.

Але це просто цифри, проте давайте згадаємо, в яких умовах відбувалося це зростання.

У перші ж роки самостійності, наша Церква зіткнулася з величезними проблемами. Колишній предстоятель УПЦ, митрополит Філарет вчинив розкол, створивши Т.зв. «Київський патріархат» і спробував відколоти від Церкви її чад. При цьому, державні структури цілком і повністю були на боці розкольників. Однак Церква вистояла.

Щось подібне сталося і через чверть століття, коли наша Церква знову пережила величезний тиск влади, що вимагала механічного об’єднання з розкольниками і підпорядкування Константинопольському патріарху.

І ось, не дивлячись на всі тиски і гоніння, Церква продовжує рости і розвиватися. Нові храми продовжують будуватися, нові громади – відкриватися. Без державної підтримки, а часом, і всупереч антицерковним чиновникам. Не за рахунок захоплень, як це ми бачимо у розкольників, а за рахунок живих людей.

І це, мені здається, головна ознака того, що Церква наша жива і Христос з нею.

Джерело: https://pravlife.org/uk/content/30-rokiv-avtonomiyi-ukrayinskoyi-pravoslavnoyi-cerkvy

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив літургію у Вінницькому районі. Престольне свято храму

25 жовтня, у Неділю 20-у по П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь Єрусалимської ікони Божої Матері села Оленівка Вінницького району. Його Високопреосвященству співслужили благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк, настоятель храму архімандрит Аггей (Поліщук) та прот. Анатолій Кузнєцов. Сьогодні віряни храму відзначали престольне свято своєї церкви, а […]

25.10.2020

Митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі 20-ї по П‘ятидесятниці

24 жовтня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці напередодні Неділі 20-ї по П‘ятидесятниці. Також завтра Православна Церква вшановує пам‘ять святих отців 7-о Вселенського собору. Нагадуємо, Митрополит Варсонофій звершив освячення нового храму та літургію у с.Носківці Жмеринського р-ну Дивіться також: 30 РОКІВ АВТОНОМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (+відео)

24.10.2020

Митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в місті Козятин

24 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Серафима Саровського міста Козятин. Його Високопреосвященству співслужив благочинний Козятинського району прот. Миколай Волохатий та духовенство Козятинського благочиння. Нагадуємо, Вже третій клірик повернувся з розколу у Вінницькій єпархії За літургією архієрей нагородив кліриків благочиння богослужбовими нагородами: прот. Миколай Волохатий, […]

24.10.2020