Святкове соборне богослужіння у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі (+відео)

10.10.2020

10 жовтня 2020 року, в день шанування Браїлівської ікони Божої Матері, на запрошення керуючого Вінницькою єпархією, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан очолив Божественну літургію у Свято-Троїцькому Браїлівському монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Ладижинський Сергій, секретар Вінницької єпархії прот. Роман Макар, а також благочинні та духовенство Вінницької, Могилів-Подільської і Тульчинської єпархій.

За літургією були піднесені сугубі молитви про мир в Україні та відступлення епідемії.

У цей день духовенство і віряни молитовно прославили Пресвяту Богородицю в Її чудотворному образі «Браїлівська»

В 1672 році при взятті Поділля, турки осаджують містечко Браїлів. 
Халіл-Паша, забираючи всі коштовності, розграбував і знищив православний храм в малому містечку. Із цього часу зникає особливо шанована в народі ікона Божої Матері. Але в 1887 році в Почаївській Лаврі професор Ніжинського історико-філологічного ліцею протоієрей А.Ф. Хойнацький виявив в одній з лаврських церков образ із написом: «Зображення чудотворної ікони Божої Матері Браїлівської». Зацікавившись цією іконою, він дійшов висновку, що це копія чудотворної ікони, яка колись знаходилась у Браїлові. Тоді ж він повідомив це ігумені жіночої обителі. І з дозволу лаврського начальства передав образ у Браїлівський жіночий монастир (1/14 червня 1888 року). В 1890 році на ікону була покладена срібно-позолочена риза, але в первісному вигляді ікона не збереглася.

Зібрано й записано багато випадків чудесних зцілень від ікони Божої Матері. Чудеса ці відбувалися в минулому і відбуваються вони сьогодні. Ця ікона є покровителькою Браїлова, Браїлівської Свято-Троїцької обителі, Вінницького краю та всіх, хто перед чудотворним образом взиває до Божої Матері: «Пресвята Богородице, спаси нас»!

Після літургії відбувся молебень з хресним ходом навколо головного храму обителі.

У своєму архіпастирському слові митрополит Варсонофій подякував архієреям, священикам і вірянам за спільну молитву, ігумені Антонії (Стеценко) з сестрами архієрей вдячний за щоденну працю на славу Святої Церкви.

За заслуги перед Українською Православною Церквою, від імені Предстоятеля УПЦ, митрополит Варсонофій вручив юристу Шамраю Артемію Віталійовичу орден прп. Нестора Літописця 1 ступеня.

Відео прямої трансляції:

#Пряме_включення Соборне архієрейське богослужіння в день шанування чудотворної Браїлівської ікони Божої Матері 🌿

Опубліковано Вінницька Єпархія УПЦ Пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.
Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив літургію у Вінницькому районі. Престольне свято храму

25 жовтня, у Неділю 20-у по П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь Єрусалимської ікони Божої Матері села Оленівка Вінницького району. Його Високопреосвященству співслужили благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк, настоятель храму архімандрит Аггей (Поліщук) та прот. Анатолій Кузнєцов. Сьогодні віряни храму відзначали престольне свято своєї церкви, а […]

25.10.2020

Митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі 20-ї по П‘ятидесятниці

24 жовтня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці напередодні Неділі 20-ї по П‘ятидесятниці. Також завтра Православна Церква вшановує пам‘ять святих отців 7-о Вселенського собору. Нагадуємо, Митрополит Варсонофій звершив освячення нового храму та літургію у с.Носківці Жмеринського р-ну Дивіться також: 30 РОКІВ АВТОНОМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (+відео)

24.10.2020

Митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в місті Козятин

24 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Серафима Саровського міста Козятин. Його Високопреосвященству співслужив благочинний Козятинського району прот. Миколай Волохатий та духовенство Козятинського благочиння. Нагадуємо, Вже третій клірик повернувся з розколу у Вінницькій єпархії За літургією архієрей нагородив кліриків благочиння богослужбовими нагородами: прот. Миколай Волохатий, […]

24.10.2020