Відбулась зустріч митрополита Варсонофія з митрополитом Лукою у Вінниці

26.08.2020

25 серпня 2020 року митрополит Запоріжський і Мелітопольський Лука відвідав Вінницьку єпархію з робочим візитом та зустрівся з керуючим єпархією митрополитом Варсонофієм.

Архієреї помолились та поклонились святиням Хрестовоздвиженського храму Вінниці.

Зустріч відбулась з ініціативи митрополита Луки (Коваленко) в рамках співпраці двох єпархій та з метою обговорення дослідження життєпису видатного хірурга в контексті його релігійних поглядів та взаємовідносин з Церквою. Єпрахіальна рада на чолі з митрополит Варсонофієм у складі секретаря єпархії прот. Романа Макара, керівника Історичного відділу прот. Назарія Давидовського, співробітників Інформаційного відділу прот. Володимира Пучкова та Балана Андрія провела конструктивний діалог і огляд літературних джерел, які стосуються життєпису відомого лікаря.

У результаті обговорення було досягнуто думки про необхідність створення комісії, до якої мають увійти богослови, історики, музейні працівники, залучені архівні установи для критичного та об’єктивного дослідження життя особистості Миколи Івановича Пирогова в розрізі саме релігійних поглядів вченого і співвіднесення їх з вченням Православної Церкви.

Читайте також: Митр. Варсонофій і архієп. Даміан відвідали собор Різдва Пресвятої Богородиці у Вінниці (+відео)

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Митрополит Варсонофій звершив літургію у Вінницькому районі. Престольне свято храму

25 жовтня, у Неділю 20-у по П’ятидесятниці, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь Єрусалимської ікони Божої Матері села Оленівка Вінницького району. Його Високопреосвященству співслужили благочинний Вінницького районного округу прот. Миколай Строк, настоятель храму архімандрит Аггей (Поліщук) та прот. Анатолій Кузнєцов. Сьогодні віряни храму відзначали престольне свято своєї церкви, а […]

25.10.2020

Митрополит Варсонофій звершив Всенічне бдіння напередодні Неділі 20-ї по П‘ятидесятниці

24 жовтня митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Всенічне бдіння у Хрестовоздвиженському храмі Вінниці напередодні Неділі 20-ї по П‘ятидесятниці. Також завтра Православна Церква вшановує пам‘ять святих отців 7-о Вселенського собору. Нагадуємо, Митрополит Варсонофій звершив освячення нового храму та літургію у с.Носківці Жмеринського р-ну Дивіться також: 30 РОКІВ АВТОНОМІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (+відео)

24.10.2020

Митрополит Варсонофій звершив Божественну літургію в місті Козятин

24 жовтня 2020 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Серафима Саровського міста Козятин. Його Високопреосвященству співслужив благочинний Козятинського району прот. Миколай Волохатий та духовенство Козятинського благочиння. Нагадуємо, Вже третій клірик повернувся з розколу у Вінницькій єпархії За літургією архієрей нагородив кліриків благочиння богослужбовими нагородами: прот. Миколай Волохатий, […]

24.10.2020