Спроба захоплення будівлі неліьної школи храму УПЦ у Вінницькому районі

23.08.2020

23 серпня 2020 року в селі Малі Крушлинці Вінницького району відбулась спроба захоплення будівлі недільної школи храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви.

Напередодні чергових місцевих виборів, коли політики один за одним заявляють про «свободу», «мир» та «високі моральні цінності», в цей самий момент на Вінниччині знову порушують і свободу, і мир, і показують відсутність будь-яких християнських та моральних цінностей.

Сьогодні, у неділю 11-у по П’ятидесятниці, під час звершення Божественної літургії у храмі УПЦ села Малі Крушлинці громада ПЦУ разом так званими активістами прийшли близько 8-ї години на територію храму, відчинили будівлю трапезної (недільної школи) та звершили там своє «служіння». Доступ до будівлі у прихильників ПЦУ був вільний, вони мали свій ключ, тому абсолютно незрозуміло чому по завершенні свого обряду у приміщенні для дітей вони почали виносити звідти диван, літературу, одяг священика та інші речі.

Поки тривала літургія представники ПЦУ вирішили провести так звані збори на території храму і, після винесення чужих речей  не зі своєї будівлі, почали міняти замок. Логіку знайти важко, але вона часто відсутня у прихильників розколу, так само як і елементарне дотримання законів України.

Настоятель храму прот. Миколай Андрощук, по завершені богослужіння, викликав поліцію та написав заяву. Поліцейські зміні замка не перешкоджали і лише спостерігали за постійним лаянням розкольників. Варто віздначити, що подібні провокації та конфлікти громада ПЦУ у даному селі полюбляє влаштовувати саме у недільні дні або великі свята Церкви.

Для вирішення конфлікту, влаштованим представниками розколу, обидві громади відправились до сільської ради. Після двох-годинного сквернослів’я зі сторони вірян ПЦУ, вдалося домовитись, що ключі від нового замка отримають і громада УПЦ – законний власник, і сільський голова. Від прихильників ПЦУ продовжували лунати погрози на адресу вірян Церкви Христової.

Прес-служба єпархії буде слідкувати за подальшим розвитком подій і просить вірян канонічної Церкви молитовно підтримати громаду УПЦ у селі Малі Крушлинці та, в разі потреби, бути готовими стати на захист релігійної громади.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулись збори керівників відділів Вінницької єпархії

Під керівництвом митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбулось зібрання керівників єпархіальних відділів. У зібранні взяли участь: прот. Валерій Швець, прот. Сергій Ковтун, прот. Володимир Пучков, прот. Назарій Давидовський, прот. В‘ячеслав Красних, ієр. Дмитрій Васильчук, архідиякон Миколай Кравець та диякон Андрій Балан. Було обговорено діяльність відділів у минулому місяці, складено план роботи відділів у листопаді. Також, […]

31.10.2020

Графік роботи єпархіального управління у листопаді

У зв‘язку з продовженням в Україні карантинних обмежень, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій затвердив наступні робочі дні канцелярії Вінницької єпархії: 3, 4, 5, 10, 11, 12, 17, 18, 19, 24, 25, 26 листопада.

31.10.2020

Помер митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій

30 жовтня 2020 року, на 83 році життя, помер ієрарх Сербської Православної Церкви митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій, повідомляє сайт «Православная жизнь». «У п’ятницю 30 жовтня 2020 року, о 8.20, в Клінічному центрі Чорногорії після прийняття Святої Таїни причастя упокоївся в Господі Високопреосвященний архієпископ Цетинський, митрополит Чорногорсько-Приморський і екзарх святого Печського трону пан Амфілохій», – повідомила митрополія. […]

30.10.2020