Митрополит Варсонофій взяв участь у відкритті виставки, приуроченої відродженню Успенського собору

21.08.2020

21 серпня в Києво-Печерській Лаврі відбулося відкриття виставки «Благодаті повна», приуроченої до 20-річчя відродження Успенського собору, підірваного в 1941 році.

Організаторами виставки виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. На запрошення дирекції заповідника у відкритті виставки взяли участь намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр.

Нагадуємо: Митрополит Антоній та митрополит Варсонофій зустрілись з ієрархом Антиохійського патріархату

Звертаючись до реставраторів собору, організаторів і гостей виставки, владика Павел подякував співробітникам заповідника за труди, розповів про експонати виставки, після чого продовжив: «В першу чергу я б хотів передати всім вам благословення нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, який попросив вітати всіх і поздоровити з цією великою подією. Хотів би нагадати, що цей храм – Успенський собор – ми будували до 2000-ліття Різдва Христового. Цей храм є символом нашої держави, є символом нашої духовності, символом нашого життя. Всі ми повинні пам’ятати, що ми відроджували ту святиню, яку будували наші батьки і прадіди, де молилися цілі покоління наших співвітчизників. І зараз собор є перлиною нашої країни і столиці.

Далі митрополити Павел та Варсонофій, з благословіння Блаженнішого Митрополита Онуфрія, вручили реставраторам Успенського собору і співробітникам заповідника ордена Української Православної Церкви.

На виставці представлені 30 експонатів в більшості своїй з фондів заповідника. Це унікальні дорогоцінні речі XVII-XVIII століть, які були врятовані з-під руїн собору і відреставровані в післявоєнні період. Також на виставці представлені фотохроніка і відеоряд, в яких відвідувачі можуть побачити процес відродження Успенського собору.

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Відбулись збори керівників відділів Вінницької єпархії

Під керівництвом митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, відбулось зібрання керівників єпархіальних відділів. У зібранні взяли участь: прот. Валерій Швець, прот. Сергій Ковтун, прот. Володимир Пучков, прот. Назарій Давидовський, прот. В‘ячеслав Красних, ієр. Дмитрій Васильчук, архідиякон Миколай Кравець та диякон Андрій Балан. Було обговорено діяльність відділів у минулому місяці, складено план роботи відділів у листопаді. Також, […]

31.10.2020

Графік роботи єпархіального управління у листопаді

У зв‘язку з продовженням в Україні карантинних обмежень, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій затвердив наступні робочі дні канцелярії Вінницької єпархії: 3, 4, 5, 10, 11, 12, 17, 18, 19, 24, 25, 26 листопада.

31.10.2020

Помер митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій

30 жовтня 2020 року, на 83 році життя, помер ієрарх Сербської Православної Церкви митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій, повідомляє сайт «Православная жизнь». «У п’ятницю 30 жовтня 2020 року, о 8.20, в Клінічному центрі Чорногорії після прийняття Святої Таїни причастя упокоївся в Господі Високопреосвященний архієпископ Цетинський, митрополит Чорногорсько-Приморський і екзарх святого Печського трону пан Амфілохій», – повідомила митрополія. […]

30.10.2020