Чому спів – головна мова богослужбової молитви?

25.05.2020

Богослужбовий спів допомагає людині змінитися.
«Наповнюйтесь Духом, розмовляючи самих собою псалмами і славослів’ям і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа» (Еф. 5:18)- писав апостол Павло.
Тут апостол вказує на аспект церковного співу — як шляху «до натхнення, а в кінцевому підсумку — до обоження, яке є глибинною метою християнського життя». Таким чином, завдяки молитовному, богослужебному співу відбувається духовне преображення людини.

Чому ж спів є головною мовою богослужбової молитви, мовою богоспілкування?
Коли людина співає, а в гармонії внутрішнього і зовнішнього бере верх духовного, то душа, робить ковток чистого духовно повітря і їй стає добре.

«Хорова музика — дар, який Бог дав людям для їх духовного збагачення. Ця краса перетворює, напучує, кличе нас до духовного руху, до Неба, до самопізнання і Богопізнання».
Співали під час богослужінь ще древні християни. Найбільш ранні дійшли до нас, в якому зафіксовані співи, які датуються III століттям. Це один з Оксирінхських папірусів, знайдений у Єгипті в 1920-х. «Запис розшифрували, і ми маємо уявлення, як саме співали в III столітті, знаємо інтонаційну канву цього співу».
Також існують джерела VII і VIII століть, вони теж розшифровані.

Говорячи про церковний спів на території сучасної України найбільш ранній документ, в якому зафіксовані церковні співи , — це «Супральский Ірмологіон» (1596 р.), який містить «деякі жанри XIV–XV століть». “Він приносить нам інтонаційні звукові “ікони”, за якими ми можемо судити, як співали раніше. Спів був одноголосним, цей спів був співом-молитвою.

Протоіерей Димитрій Болгарський (кандидат богослів’я, регент київского Іонинського монастиря)

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

В каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського) звершено Божественну літургію

23 травня 2022 року, в день пам’яті Апостола Симона Зилота, Небесного покровителя владики Симона, з благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, в каплиці на могилі архієпископа Симона (Івановського), що знаходиться на центральному міському кладовищі, звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив завідуючий канцелярією Вінницької єпархії, протоієрей Володимир Пучков, якому співслужили клірики єпархії та гості у священному сані. […]

23.05.2022

Цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства – народний депутат про обливання священика зеленкою у Стрию

«Якщо вся наша країна справді підтримує курс на ЄС так, як демонструють опитування, цей злочин має отримати однозначну оцінку суспільства», — написав 23 травня 2022  року у себе в телеграм-каналі народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Бужанський, коментуючи інцидент з обливанням зеленкою протоієрея Володимира Мандзюка у Стрию Львівської області. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Депутат […]

23.05.2022

У м. Стрий священика Львівської єпархії УПЦ облили зеленкою під час Літургії

22 травня 2022 року у Воскресенському храмі Стрия Львівської області настоятелю протоієрею Володимиру Мандзюку вилили зеленку на обличчя прямо під час Божественної літургії. Про інцидент повідомила у Фейсбук донька священика Богдана Мандзюк, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. “Люди добрі! Це крик душі! Що робиться в нашій країні. Це мій батько отець Володимир, священник УПЦ у м. Стрий. Сьогодні під час церковного […]

22.05.2022