«В Україні не будуть силою виводити віруючих з храмів на Великдень», – глава Нацполіції

10.04.2020

Глава Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що святкування Пасхи під час карантину в країні пройде в атмосфері взаєморозуміння і поваги один до одного: зі службами в храмах, але без скупчення людей і інцидентів. Про це Глава Нацполіції розповів в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, керівники МВС зустрічалися з представниками Всеукраїнської ради церков для пошуку оптимального підходу до святкування.

“І поліція, і МВС виходили з того, що великодні служби повинні відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводяться, на богослужінні знаходиться не більше 10 осіб. Священникові, який проводить службу – тільки йому одному – можна бути без маски, оскільки традиція і ритуали вимагають цього”, — розповів Ігор Клименко.

Як він повідомив, після служби в церкву можуть заходити дві людини — якщо храм великий, і одна людина — якщо церква маленька.

Крім того, глава Нацполіції зазначив, що поліція діалогу і дільничні інспектори поліції будуть перебувати біля церков, забезпечуючи правопорядок, а самі священники в церкві будуть контролювати кількість прихожан в приміщенні.

“Ми ні в якому разі не будемо заходити в храм і тим більше когось звідти виганяти”, — запевнив керівник Національної поліції.

Ігор Клименко розповів, що 19 квітня 100% поліцейських вийдуть на вулицю, тому що храмів і парафій дуже багато, і важливо не допустити конфліктних ситуацій між громадянами, непорозумінь громадян з поліцією.

“Якщо будуть грубі порушення закону — будемо реагувати відповідно до наших повноважень”, — повідомив він.

“Сподіваюся, нам всім вистачить терпіння і витримки, щоб не затьмарювати святкові дні інцидентами”, — резюмував Клименко.