Храми відкриті, і в них відбуваються всі богослужіння – Священний Синод УПЦ

19.03.2020

В умовах загрози поширення коронавірусу Священний Синод УПЦ підкреслив необхідність зберігати спокій, закликавши духовенство та вірних до посиленої молитви.

Священний Синод УПЦ, засідання якого відбулося 18 березня 2020 року в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі, обговорив питання церковного життя в умовах поширення коронавірусу COVID-19 і констатував, що на сьогоднішній день храми Української Православної Церкви залишаються відкритими і в них відбуваються всі богослужіння. Про це повідомляється на офіційній сторінці УПЦ в Facebook.

Синод постановив:

1. Підкреслити необхідність зберігати спокій і не піддаватися панічним настроям.
2. Закликати духовенство, чернецтво та мирян до посиленої молитви.
3. Затвердити текст молитви і прохань на сугубій ектенії.
4. Констатувати, що станом на сьогодні храми відкриті, і в них відбуваються всі богослужіння. Вважати доцільним в період карантину здійснювати молебні з окропленням святою водою і дзвоном.
5. Уважно ставитися до рішень і рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України та органів державної влади, що стосуються протиепідемічних заходів і обмежень.
6. У разі погіршення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції, що потребує додаткових обмежень, єпархіальним архієреям погоджувати свої рішення з Предстоятелем Української Православної Церкви.
7. Опублікувати Звернення в зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19.

Читайте також: Митрополит Варсонофій благословляє вірянам єпархії молитву «по згоді» (+текст)

Поділитись:

Читайте наші новини в Telegram, Viber

Інші новини

Священики Вінницької єпархії продовжують молитись про позбавлення від епідемії коронавірусу

Священики Вінницького району на чолі з благочинним прот.Миколаєм Строком помолились Господу, благословляючи населені пункти шанованими іконами і окропили святою водою. Священики об’їхали весь Вінницький район. Така ж молитва відбулась і в с.Мізяків. Прот. Дмитрій Бережнюк звершив молебень «про позбавлення від всяких хвороб» біля храму свт. Феодосія Чернігівського, а також священик разом з вірянами об‘їхав з […]

30.03.2020

Молодіжний відділ Вінницької єпархії допомагає людям похилого віку

Сторінка Молодіжного відділу Вінницької єпархії повідомляє у Facebook: “Більше 20-ти оголошень про допомогу самотнім людям під час карантину було розміщено вчора у Жмеринці. На сьогодні уже відгукнулося дві бабусі та сім’я – дідусь і бабуся. Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до акції. Це дійсно важливо, адже такі люди часто навіть не знають всієї ситуації, через те, […]

30.03.2020

Сестри Браїлівського монастиря роздали вірянам власноруч пошиті маски

З благословіння митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, сестри Свято-Троїцького Браїлівського жіночого монастиря розпочали пошиття захисних масок для роздають їх вірянам. Храми Вінницької єпархії Української Православної Церкви дотримуються усіх карантинних заходів  Читайте також: Збір допомоги для одиноких та літніх людей

29.03.2020