Митрополит Варсонофій благословив підносити спеціальні молитви за богослужінням і проводити санітарно-гігієнічні заходи у храмах

14.03.2020

13 березня, по благословінню митрополита Вінницького і Барського Варсонофія у Вінницькій єпархії Української Православної Церкви оголосили про вжиття заходів у зв’язку з оголошенням карантину через поширення коронавірусу.

Згідно з рішенням, за кожною Божественною літургією будуть підносити особливі молитовні прохання, а духовенство благословляють виконувати комплекс профілактичних заходів.

Зокрема, в храмах необхідно частіше проводити вологе прибирання із застосуванням антисептичних засобів, а святині, до яких прихиляються віруючі, потрібно до і після богослужінь протирати спиртовмісними розчинами.

Парафіяни повинні бути забезпечені питною водою і одноразовим посудом, а також місцем для її утилізації. Крім того, необхідно забезпечити вільний доступ до миття або обробці рук за допомогою антисептичних засобів.

Священикам необхідно переконатися в якісній вентиляції храмів, особливо під час богослужінь, а запивку, що подається віруючим після причастя, потрібно наливати в одноразові стаканчики.

Також архієрей наголосив, що немає нічого ціннішого на нашій планеті, ніж Свята Євхаристія – найкраще лікарство як для душі, так і для тіла, яке дано нам самим Господом.