I Вінницьке міське благочиння

Парафії благочиння

Спасо-Преображенський кафедральний собор
храм Стрітення Господнього (нижній храм Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія)
храм Стрітення Господнього
храм преп. Лаврентія Чернігівського (громада Святого Іоанна Предтечі, при госпіталі ветеранів ВВВ)
храм Ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниці» при будинку престарілих
храм Ікони Божої Матері «Цілительниця» (каплиця при Він. обл. лікарні ім. М.Пирогова)
храм Ікони Божої Матері «Цілительниця» (при обласній дитячій лікарні)
храм преподобномучениці Великої Княгині Єлизавети (при обласному будинку престарілих)
храм ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості» (при обл. псих. диспансері ім. ак. Ющенка)
храм святителя Луки Кримського (при центральній районній лікарні)
храм Святої Трійці (скельний, при Центрі військової медицини ВПС ЗС України)
храм Святого великомученика Димитрія Солунського (при обласному УМВС)
храм Трьох Святителів (у стадії будівництва, при Вінницькому національному аграрному університеті)
собор Різдва Пресвятої Богородиці
храм преподобномученика Макарія Овруцького при єпархіальному управлінні
храм великомученика і цілителя Пантелеімона (при Він. психоневрологічному диспансері №2)
храм Святителя Миколая Чудотворця (при музеї М.І. Пирогова)
храм Воскресіння Христового
Хрестовоздвиженська громада, (Богоявленський храм)
Хрестовоздвиженська громада, (храм Святителя Миколая)
храм Чуда архістратига Божого Михаїла в Хонях
храм Покрова Пресвятої Богородиці
храм Святого апостола Андрія Первозванного

Додаткова інформація

Територія: місто Вінниця розділяється річкою Південний Буг на правобережну та лівобережну частини. Парафії І Вінницького міського благочиння знаходяться на правобережній частині м. Вінниці.

Загальна площа міста: 113,2 кв.км.

За даними Головного управління статистики у Вінницькій області чисельність населення міста Вінниці станом на 1 квітня 2016 року складає:

наявне населення - 372,3 тис. мешканців;
постійне населення - 370,5 тис. мешканців.

Населення міста багатонаціональне. Згідно з даними Всеукраїнського перепису населення, що відбувся у 2011 році, у Вінниці проживають українці, росіяни, євреї, білоруси, молдовани, поляки, вірмени, болгари, цигани та мешканці інших національностей.