Престольне свято захопленого собору.

20 серпня 2019

19 серпня святкує храмове свято громада Спасо-Преображенського кафедрального собору.

Цього року духовенство з віруючими вперше не мали змоги відзначити свято богослужінням в соборі. Понад вісім місяців минуло з того моменту, коли головний храм Вінницької єпархії було захоплено прибічниками колишнього вінницького митрополита Симеона (Шостацького). Відтоді все, на що може розраховувати громада собору - це богослужіння біля стін захопленої святині.

В день храмового свята біля собору було звершено молебень з акафістом Преображенню Господньому. Тим часом, перед входом у собор зібрались нечисельні прибічники ПЦУ, які, незважаючи на те, що всередені храму тривала відправа, співали піснеспіві, як не дивно, російською мовою. По завершенні молебню духовенство, на чолі з настоятелем собору протоієреєм Никодимом Виговським, звершило чин благословення плодів нового врожаю, після чого, отець настоятель окропив присутніх святою водою. Святкування завершилось роздачею присутнім благословенних плодів та загальним співом духовних піснеспівів.