Біля захопленого прибічниками ПЦУ кафедрального собору щонеділі будуть звершуватись молебні.

08 липня 2019

У грудні минулого року Спасо-Преображенський кафедральний собор міста Вінниці було захоплено прибічниками колишнього Вінницького митрополита Симеона (Шостацького), який, разом з декількома священнослужителями, перейшов до новоствореної ПЦУ.

Тоді, на знак незгоди з вчинком свого колишнього архієрея, собор залишила значна частина духовенства і кілька сотень постійних парафіян. Вже більш ніж півроку віруючи не мають змоги молитись в соборі, який за довгі роки став для багатьох з них ріднішим за власну домівку. Однак, сумні події останніх місяців не деморалізували вірних. Навпаки, вони настільки згуртували колишніх парафіян, що наразі релігійна громада Спасо-Преображенського собору, очолювана настоятелем протоієреєм Никодимом Виговським, є однією з найчисельніших релігійних громад УПЦ у Вінниці.

Існування православної релігійної громади неможливе без богослужбового життя. Будучи позбавленими можливості звершувати богослужіння в Спасо-Преображенському соборі, духовенство та віруючі започатковують традицію звершення богослужінь біля будівлі собору. Тут щонеділі о 17 годині буде звершуватись молебень читанням з акафісту.

Запрошуємо всіх бажаючих до молитовної підтримки громади Спасо-Преображенського собору!