Звернення учасників молитовного стояння духовенства та вірних трьох православних єпархії Вінниччини до голови Вінницької ОДА В. В. Коровія.

19 червня 2019
Шановний Валерію Вікторовичу!
Менш ніж два тижні тому ми звертались до Вас з проханням захистити законні права віруючих Української Православної Церкви на Вінниччині.
Ми можемо констатувати той факт, що після молитовного стояння біля Вінницької обласної державної адміністрації 10 червня цього року, нас було почуто владою, були проведені зустрічі між архієпископом Вінницьким і Барським Варсонофієм та головою Вінницької ОДА В. В. Коровієм, між активом Вінницької єпархії та начальником Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА І. О. Салецьким.
Разом з тим, протягом означеного часу ми могли спостерігати надмірну активізацію прихильників ПЦУ в окремих селах Вінницької області. Так, у суботу 15 червня група активістів ПЦУ на чолі з священиком Віктором Чверкуном вчинила спробу силового захоплення храму в селі Лука-Мелешківська Вінницького району. Під час цієї спроби, прибічники ПЦУ намагались вчинити бійку, нападали на священиків та вірян УПЦ, нанесли тілесні ушкодження кільком парафіянам Преображенського храму, про що складено відповідні заяви до правоохоронних органів. Свого часу ми попереджали, що незаконна реєстрація громади ПЦУ в Луці-Мелешківській може спровокувати протистояння на релігійному грунті, однак до цього часу заходів щодо скасування незаконної реєстрації громади ПЦУ в Луці-Мелешківській вжито не було і, як наслідок, цим скористались прибічники ПЦУ, які своїми агресивними діями зводять нанівець мирні ініціативи обласної влади.
Окрім загострення ситуації в Луці-Мелешківській, ми відмічаємо посилення тиску на релігійні громади УПЦ в селах Пеньківка Літинського району, Вінницькі Хутори та Хижинці Вінницького району.
Окремим пунктом можемо зазначити той факт, що архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія досі не зареєстровано як керуючого єпархією в органах державної реєстрації.
Шановний Валерию Вікторовичу, звертаємось до Вас з проханням вжити відповідних заходів задля недопущення подальшої ескалації конфліктів в Луці-Мелешківській, та інших селах Вінницького, Барського, Жмеринського, Козятинського та Літинського районів. Звертаємо Вашу увагу, що загострення міжконфесійної ситуації відбувається безпосередньо за участі керівництва Вінницько-Барської єпархії ПЦУ, та підлеглих йому священиків.

Тому просимо Вас:
1. Сприяти скасуванню незаконної реєстрації зміни підлеглості релігійної громади Преображення Господнього села Лука Мелешківська Вінницького району.
2. Не здійснювати реєстрацію зміни підлеглості  релігійних громад УПЦ, щодо правомірності загальних зборів яких справи розглядаються у судах, а саме: села Гурівці Козятинського району, села Пеньківка Літинського району, сіл Сосонка, Хижинці, селища Вороновиця Вінницького району.
3. Не здійснювати реєстрацію зміни підлеглості релігійних громад УПЦ, документи про зміну підлеглості яких виготовлені та подані не членами релігійних громад УПЦ та збори яких проводились без участі фактичних членів релігійних громад. Зокрема: сіл Бохоники, Майдан, Малі Крушлинці, Стадниця Вінницького району, Олександрівка, Чернятин Жмеринського району, Гулі, Шевченкове, Примощаниця Барського району, Комсомольске, Перемога Козятинського району, Лука, Микулинці Літинського району.
4. Вплинути на керівництво Вінницько-Барської єпархії ПЦУ задля запобігання силовим акціям та тиску на релігійні громади УПЦ з боку священиків та активістів ПЦУ.
5. Сприяти реєстрації архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія як керуючого Вінницькою єпархією в органах державної реєстрації.