Вінницька єпархія УПЦ закликає до покаяння кліриків, які перейшли в ПЦУ.

12 червня 2019

Протягом грудня 2018 – березня 2019 років за перехід до так званої Православної Церкви України, а по суті – за ухилення в розкол, були заборонені у священнослужінні наступні клірики Вінницької єпархії:

архімандрит Дорофей (Маркевич)

протоієрей Анатолій Аксанюк

протоієрей Роман Асафов

протоієрей Віктор Боднар

протоієрей В’ячеслав Буданевич

протоієрей Олексій Волков

протоієрей Віталій Голоскевич

протоієрей Валентин Гуторов

протоієрей Георгій Дончак

протоієрей Іоанн Дрозд

протоієрей Андрій Кіпер

протоієрей Олег Кожушний

протоієрей Василій Коровай

протоієрея Володимир Мельникович

протоієрей Димитрій Пилинь

протоієрей Олег Соць

протоієрей Олександр Швець

ієрей Іоанн Просяновський

протодиякон Владислав Демченко

протодиякон Максим Ярига

Ми змушені були вдатись до такого заходу, аби спонукати священнослужителів, що відпали від церковного спілкування, до покаяння та повернення у лоно Української Православної Церкви. Наразі ми з сумом констатуємо, що досі жоден з вказаних кліриків не виявив каяття.

Виходячи з цього, ми ще раз закликаємо священнослужителів, що ухилились у розкол, до покаяння, відводячи для цього термін у два тижні. По закінченню цього часу ми будем змушені ставити питання перед Священним Синодом УПЦ про позбавлення даних кліриків священного сану.