pix
Українська Православна Церква
Офіційний сайт

У Махнівці Козятинського району священик ПЦУ намагався вчинити напад на архієпископа Варсонофія.

10 квітня 2019

10 квітня, після Божественної літургії в храмі Почаївської ікони Божої Матері, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій відвідав парафії у селах Гурівці та Махнівка Козятинського району.

Храм у Гурівцях активісти ПЦУ зачинили та опечатали ще в січні. З того часу, віруючі села позбавлені можливості молитись у власному храмі. Віряни радо зустріли архіпастиря, владика Варсонофій, разом з духовенством, що його супроводжувало, відслужив молебень на церковному подвір'ї, біля поклінного хреста.

Атмосфера в Махнівці, нажаль, не була такою спокійною як у Гурівцях. Село має два храми, один з них  було переведено до ПЦУ за ініціативою священика, другий вже кілька місяців залишається зачиненим. Біля цього храму збираються на богослужіння віруючи УПЦ. У цей раз біля храму, окрім вірних УПЦ зібрались прихильники ПЦУ. Вони зустріли архіпастиря криками та галасом. Після нетривалого спілкування з жінками, які в різкій формі намагались завадити богослужінню, архієпископ Варсонофій почав служити молебень, під час якого священик ПЦУ (колишній клірик УПЦ, заборонений у священнослужінні за ухиляння в розкол) Віктор Боднар, спробував напасти на архієрея. На заваді нападнику стали віруючі, яким вдалось не допустити подальших провокацій. 

За фактом нападу на архієрея складено заяву до правоохоронних  органів.

 

Відео нападу дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=S4LOZWtdFzc&feature=youtu.be