Увага! Поширено неправдиву інформацію!

17 березня 2019

16 березня на сайті газети "33 канал" було опубліковано статтю Вікторії Снігур "Тітушки" та заїжджі штурмували храм у Луці-Мелешківській. Вони розбили вікна та вибили двері", в якій було подано неправдиву інформацію, щодо подій, які мали місце у селі Лука-Мелешківська Вінницького району 15 березня 2019 року.

З цього приводу повідомляємо наступне:

1. Жодні "тітушки" чи "заїжджі" у приміщенні Спасо-Преображенського храму села Лука-Мелешківська у ніч з 15 на 16 березня не знаходились. Оскільки ввечері 15 березня настоятель храму протоієрей Василій Альмухамед виявив, що замки на церковних дверях засмічені сторонніми предметами і залиті епоксидною смолою, у громади храму виникли побоювання, що протягом ночі можливі провокації, спрямовані на зрив архієрейського богослужіння, запланованого на ранок. Для запобігання можливим провокаціям священик з парафіянами прийняли рішення залишитись у храмі до ранку. Цілком природньо, що з священиком залишились саме чоловіки. Водночас, той факт, що активісти прийняли чоловіків за приїжджих, вкотре свідчить про те, що прихильники ПЦУ є цілком сторонніми для парафії людьми, адже, навіть, постійних парафіян храму вони не знають.

2. Твердження автора статті про нецензурну лайку з вуст парафіян Спасо-Преображенського храму, а також, про наявність у храмі пляшок з-під спиртного є наклепом.

3. Агресію проявляли виключно прихильники ПЦУ, які кожного священика (у лучанському храмі мала відбутись загальна сповідь духовенства Вінницького району) зустрічали вигуками "ганьба" та образами. Окрім цього, активісти заблокували двері храму, в якому знаходились люди і тривалий час не випускали їх з приміщення; протягом кількох годин не пускали до храму архієпископа Вінницького і Барського Варсонофія, який прибув для звершення Літургії; поводили себе вкрай агресивно, провокували бійку, штовхали і шарпали за одяг архієрея, били вірян, одному зяких було нанесено тілесні ушкодження; заважали проведенню богослужіння.

4. Спасо-Преображенський храм ніхто не "штурмував". Духовенство та віряни прийшли на богослужіння, яке, з рештою було звершене, як тільки люди змогли потрапити до храму.

5. Те, що автор статті називає "виламуванням дверей", насправді було намаганням людей, зачинених у храмі, вийти назовні. Оскільки основні двері храму було заблоковано активістами, люди змушені були відчинити запасні, якими, зазвичай, не користуються. внаслідок чого двері було пошкоджено.

Відповідальність за створення конфліктної ситуації повністю лежить на прихильниках ПЦУ, оскільки псування замків, блокування дверей та провокування конфлікту напередодні заздалегідь анонсованого архієрейського богослужіння можна розцінювати лише як навмисну провокацію.
По всіх фактах протиправних дій прихільників ПЦУ складено відповідні заяви до правоохоронних органів.

Прес-служба Вінницької єпархії.