pix
Українська Православна Церква
Офіційний сайт

Іоанно-Богословський Лемешівський чоловічий монастир

Історія

Згідно місцевих переказів, у домонгольський період на території, сучасного с. Лемешівка Калинівського району був монастир. Не залишилося жодних відомостей, ким і коли він був заснований, відомо лише, що через багато років на колишній території монастиря був побудований панський будинок родини Спосовичів. З 1934 по 1993 рік у ньому розміщувалася місцева школа. Після переводу школи у нове приміщення панський будинок стояв закинутий і напівзруйнований. Так тривало до 1999 року, коли тут поселився архімандрит Феодосій (Шклярук) з двома послушниками. З благословення тодішнього правлячого Архієрея архієпископа Макарія (Свистуна), о. Феодосій заснував у Лемешівці монастир.

Нелегко було першим насельникам обителі. Протягом року архімандрит Феодосій сам щоденно, вранці і ввечері звершував усі уставні богослужіння. Крім щоденних молитв батюшці з помічниками доводилося багато працювати, аби перетворити колишній панський будинок на храм. Коли міняли лутку в одному з дверних прорізів, який вів до майбутнього храму, у стіні знайшли дві ікони, написані на полотні. Це були ікони Різдва Христового і пророка Божого Ілії. Хто і навіщо сховав ікони у дверному прорізі залишається невідомим, однак насельники сприйняли ці знахідки, як знак Божого благословення до розпочатої ними справи. Тепер ці образи прикрашають стіни храму на честь апостола і євангеліста Іоанна Богослова – першого храму обителі.

Через рік після заснування до Лемешівського монастиря, на допомогу о. Феодосію прийшли послушники, були пострижені перші монахи. Кількість братії протягом усіх років залишається майже незмінною – дванадцять, включаючи монахів і послушників. А ще до монастиря приїжджають трудники, котрі бажають потрудитися у славу Божу. До обителі прибувають паломники з різних куточків України, які отримують тут духовну розраду і молитовну підтримку. Багато з них жертвують на розвиток обителі коштами і власною працею.

За час існування Іоанно-Богословського монастиря, тут були побудовані три храми: апостола Іоанна Богослова, преподобного Феодосія Печерського (надбрамна церква) та Різдва Святителя Миколая (освячений у 2011 році митрополитом Симеоном). Останній, до речі, єдиний в Україні храм з такою назвою. У 2010 році архієпископ (нині митрополит) Вінницький і Могилів-Подільський Симеон (Шостацький) освятив місце під будівництво соборного храму обителі, який також буде присвячений її небесному покровителю - апостолу Любові Іоанну Богослову.

Крім храмів братія побудувала настоятельський будинок, цегляну огорожу. За межами монастиря, у с. Лемешівка, монахи мають чотири скити, де займаються молитвою, доглядають за старенькими, працюють на різноманітних господарських роботах: вирощують городину, тримають худобу, мають вулики з бджолами. Для прикрашання храмів під час богослужінь, лемешівські монахи вирощують чудові троянди.

Крім молитовного подвигу і тілесних трудів, лемешівські монахи славляться своєю гостинністю. Усіх,хто приїжджає в обитель помолитися, обов’язково нагодують, кожного вислухають і дадуть необхідну пораду.

Найбільше паломників у Лемешівському монастирі буває

9 жовтня – день пам’яті апостола і євангеліста Іоанна Богослова

15 травня – день пам’яті преподобного Феодосія Печерського

11 серпня – Різдво святителя Миколая

30 березня – Олексія, чоловіка Божого

22 листопада – ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниці»

Перша неділя після Різдва Христового – праведного Іосифа Обручника

Середа Світлої Седмиці – ікони Пресвятої Богородиці «Тиврівської»

 

КОНТАКТИ

Адреса: 22410, вул. Шкільна, 14, с. Лемешівка Калинівського району Вінницької області, Україна.

Телефон: (04333) 3-93-38.

Настоятель: архімандрит Марк (Барановський).